11 oktoober 1999

ASA Kindlustus kutsus juhatuse täies koosseisus tagasi

ASA Kindlustuse eile toimunud nõukogu otsuse kohaselt on alates 11. oktoobrist seltsi juhataja Riho Rull, kes varem töötas Eesti Konjunktuuriinstituudi ökonomistina.

Kogu senise juhatuse kutsus ASA Kindlustuse nõukogu tagasi.

ASA Kindlustuse juhatuse kutsus tagasi 17. septembril valitud uus nõukogu, kuhu kuuluvad Ülo Mallene, Raul Markus ja Toomas Mälberg.

13. oktoobriks on ASA Kindlustuse aktsionärid kutsutud arutama seltsi likvideerimist, kuna see on juhatuse endise esimehe Jaak Soobiku sõnul praeguses olukorras ainuvõimalik lahendus.

Kindlustusinspektsioon peatas AB Gruppi kuuluvate ASA ja AB Elu litsentsid 1. oktoobrist. Veel päev enne seda saatis Advantage Life Products kindlustusinspektsioonile taotluse saada seltside tegevuse jätkamiseks nõutavate dokumentide esitamiseks 15. oktoobrini ajapikendust.

Inspektsioon ei ole veel kiirustanud esitama taotlust kindlustustegevuse litsentsikomisjonile ASA Kindlustuse ja AB Elukindlustuse litsentside tühistamiseks.

Advantage Life Products on jaganud septembrikuu jooksul korduvaid lubadusi kindlustusseltside rekapitaliseerimise suhtes, kuid need kõik täitmata jätnud.

Investori taust on seniajani avalikkuse ees saladuseks jäänud.

Raskustes ASA Kindlustus ja AB Elukindlustus pole suutnud kolme ja poole kuu jooksul katta reserve, mis on osaliselt investeeritud pankrotistunud kinnisvaraarendaja Maakri Ehitus võlakirjadesse.

Samas ei esitanud kindlustusseltsid aga segastel asjaoludel võlanõudeid Maakri Ehituse vastu, mis oleks olnud ainuke võimalus osa raha tagasi saada.

Autor: BNS

Hetkel kuum