Ülo Toomsalu • 13. oktoober 2000 kell 6:12

Plaanitav sild ühendaks Tartus Annelinna ja turuplatsi

Tartu linnamajanduse osakond on teinud linnavalitsusele taotluse leida tuleval aastal Puu tänava jalakäijatesilla ehituseks üheksa miljonit krooni. Uus sild ühendaks keskturgu ja Annelinna, kirjutab Tartu Postimees.

Abilinnapea Margus Hanson ei osanud veel öelda, kui tõenäoline on silla ehituse algus tuleval aastal, sest praegu vaatab linnavalitsus üle oma osakondade rahataotlusi. Ühtegi objekti pole veel kõrvale jäetud ega lõplikult heaks kiidetud.

Samas tunnistas Hanson, et jalakäijatesilla ehitus on kirjas Tartu arengukavas ja silla järele on vajadus olemas.

'Kui tuleva aasta lõpus valmib vee- ja tervisekeskus, on oluline, et noored saaksid Annelinnast lihtsalt veekeskusesse ja sealt tagasi ega peaks pikka tiiru tegema,' märkis Hanson.

Puu tänava jalakäijatesilla juba 1996. aastal ASis K-Most valminud projekti järgi kuluks ettevalmistuseks ja silla ehituseks kokku 14 kuud. Ehituskohal on Emajõgi 85 meetrit lai, kuid silla pikkus koos peale- ja mahakäiguteedega on 217 meetrit. Sild on viis meetrit lai. Et laevad silla alt läbi mahuksid, jääb silla ja jõe vahele vähemalt 38 meetrit. Silda hakkavad üleval hoidma trossid, mis on kinnitatud ühe samba külge.

Hetkel kuum