Inno Tähismaa • 18. oktoober 2000 kell 8:05

Eesti karastatud klaasi turuliider laiendab Tallinnas tootmist

Eesti karastatud klaasi turuliider AS Karklaas, millel täitus sel nädalal üks aasta tegevuse alustamisest, plaanib lähiajal investeerida täiendavalt 3 miljonit krooni oma tootmiskompleksi laiendamiseks ning kavandab pikemas perspektiivis uue karastatud klaasi tootmishoone ehitamist Tallinnasse, teatas ettevõtte esindaja.

AS Karklaas juhataja ja ainuomanik Aivo Tirmaste ütles, et firma plaanib tootmist oluliselt laiendada. ?Meie tehase toodang on põhiosas suunatud ekspordiks, praegu müüme välismaale 67% toodangust. Tänu tootmismahu jätkuvale suurenemisele töötame juba ideega ehitada Tallinnasse uus tootmishoone,? rääkis Tirmaste Balti riikide moodsaima seadmepargiga klaasitöötlusettevõtte laienemisplaanidest.

ASi Karklaas esimese tegevusaasta käive on 20 miljonit krooni, firma on jõudnud jooksvasse kasumisse. ?Järgmiseks aastaks prognoosime käibekasvuks ca 70%,? lausus Aivo Tirmaste ja lisas, et karastatud klaasi tootmise turust kuulub Karklaasile Eestis ligikaudu 60%. Möödunud aasta oktoobris Tallinnas avatud karastatud klaasi tootmise liin oli esimene omalaadne Balti riikides, praeguseks on sellele lisandunud veel Balti riikides ainulaadne täisdigitaalne klaasitöötlemiskeskus.

Ettevõte investeeris 1999. ja 2000. aastal tootmiskompleksi 15 miljonit krooni, investeeringu tasuvusajaks on arvestatud 5 aastat. Projekti finantseerisid Optiva Pank ja Hüvitusfond. Järgmisena plaanib ettevõte investeerida 3 miljonit krooni ja laiendada tegevust klaasivärvimise alale, tulevikus on kavas käivitada ka spetsiifiline painutatud karastatud klaasi tootmisliin. Karklaasi toodangu kvaliteeditaset aktsepteerivad Skandinaavia juhtivad ettevõtted, kellele firma teeb allhanketöid.

ASi Karklaas ainuomanik on ettevõtte juhataja Aivo Tirmaste, firma aktsiakapital on ligi 3,8 miljonit krooni ja bilansimaht 18 miljonit krooni. Karklaasi tootmiskompleks asub Koplis kunagise tehase Volta territooriumil, klaasitehases on pinda 1600 m². Ettevõtte on käesoleval aastal tootnud karastatud klaasi 45 000 m², firmas töötab kolmes vahetuses kokku 40 inimest. Tuntumatest objektidest on Karklaas varustanud karastatud klaasiga näiteks Expo 2000 Eesti paviljoni (põrandaklaasid), Radisson SASi hotell Tallinnas (sisetööd), samuti Pärnu mnt Maksimarket.

Hetkel kuum