Ülo Toomsalu • 25. oktoober 2000 kell 6:07

Sikupilli arhitekti Puuseppa ähvardab kriminaalkaristus

Eesti hetke üht parimat arhitekti Raivo Puuseppa ähvardab Sikupilli kaubakeskuse projekteerijana kriminaalsüüdistus nelja-aastasele poisile üliraske kehavigastuse põhjustamise eest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kaubakeskuses 12. oktoobril seinaklaasi purunemisel vigastada saanud poisi vanemaid esindav advokaat Raivo Bergson tegi eile Tallinna politseile avalduse algatada õnnetuse uurimiseks ja süüdlase väljaselgitamiseks kriminaalasi. 'Kui kriminaalasja käigus saab süüdlane selgeks, siis esitan tema vastu ka tsiviilhagi materiaalse kahju hüvitamiseks,' lausus Bergson.

Lisaks arhitekt Puusepale ähvardab õnnetuse tõttu kriminaalsüüdistus ka Sikupilli kaubakeskuse ehitaja Merko esindajaid, Prisma kaupluse juhtkonda ja Tallinna linnaplaneerimise ameti töötajaid.

Puusepp ütles, et ei vastuta juhtunu eest. 'Näidaku majandusministeerium mulle seda seaduse punkti, mida olen rikkunud,' ütles ta. 'Kui kedagi süüdistada, siis just riiki ja majandusministeeriumit, kes pole teinud korralikku seadust.'

Puusepp ütles, et tavaline klaas ei ole elule ohtlik, kui seda sihtotstarbeliselt kasutada. 'Antud juhul ei kasutatud hoonet sihtotstarbeliselt.' Puusepa sõnul langes temalt vastutus pärast seda, kui linnaplaneerimise amet andis keskusele ehitusloa ja ning selle valmimisel ka kasutusloa.

Hetkel kuum