Ülo Toomsalu • 27. oktoober 2000 kell 6:35

Narva volikogu vahetas linnas võimu

Vaatamata umbusalduse algatajate kindlale häälteenamusele kulus Narva volikogul eile linnapea Eldar Efendijevi ametist tagandamiseks ligi üheksa tundi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peamiselt Keskerakonna liikmetest koosnev opositsioon kasutas venitamistaktikat. Nad tegid kolmepunktilisse eelnõusse 18 parandusettepanekut ning võtsid enne iga hääletamist kodukorras lubatud 10minutilise vaheaja.

Keskerakonda kuuluv linnavolikogu ja riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin süüdistas umbusaldusavalduse algatajaid selles, et nad tahavad praegusest linnapeast vabaneda, sest see ei lubanud neil linna vara odavalt erastada. Stalnuhhin viitas Humanitaargümnaasiumi direktorile Mihhail Mihhalt?enkole, kes olevat tahtnud selle kooli oma erakooliks muuta.

Umbusalduse algatajate nimel esinenud Vladislav Ponjatovski ei avanud volikogule umbusalduse tagamaid, öeldes, et linnapea ei tule linna juhtimisega toime. 'Tema tööstiil on mitte arvestada alluvate ja teiste linnavalitsuse liikmetega,' iseloomustas üks linnaametnik Efendijevi tööd.

Hetkel kuum