Inno Tähismaa • 27. november 2000 kell 8:52

Ülo Voitka tuuakse üle riigiametnike vanglasse

Neliteist aastat metsas elanud Ülo Voitka kannab oma kaheaastase vabadusekaotuse Pärnu vanglas, mida peetakse Eesti kinnipidamisasutustest parimaks, kirjutab Pärnu Postimees

Pärnu vanglas hoitakse peamiselt endistest riigiametnikest vange, keda ei tohi nende turvalisuse huvides panna kokku Rummu või Murru vanglas karistust kandvate kurjategijatega.

Pärnu vangla direktor Arvo Reedik ütles eile, et on teadlik kavatsusest Voitka Pärnusse tuua. ?Sellest on veel vara rääkida. Ma ei tea sedagi, kas kohtuotsus on jõustunud,? ütles Reedik. Ka ei osanud Reedik öelda, millises kambris hakkab Voitka karistust kandma. Vanglas on ühe- kuni neljakohalised kambrid.

?Mingit prominenti me temast tegema ei hakka, minu jaoks on kõik vangid ühesugused,? sõnas Reedik.

Ülo Voitka advokaat Toomas Alp on öelnud, et tema kaitsealusel võimaldatakse Pärnus karistust kanda tänu psühholoogi soovitusele.

Oma senised kaheksa vahi all oldud kuud veetis Voitka peamiselt üksikkongis. Vahepeal oli ta kaheses kambris koos üliõpilasega, kes rääkis endisele lindpriile arvutitest ja muudest nüüdisaja saavutustest, mis tuli advokaadi hinnangul Voitkale igati kasuks.

Praegu Tallinnas Patarei vanglas istuv Voitka tuuakse Pärnusse karistust kandma novembri lõpuks. Voitka karistusaeg lõpeb 2002. aasta novembris.

Hetkel kuum