Ülo Toomsalu • 29. november 2000 kell 6:45

Pärnu Eliisabeti kogudus hakkab majutusteenust pakkuma

Pärnu Eliisabeti kogudus rajab talle tagastatud majja hostel-tüüpi majutusasutust, ehitades selleks ümber hoone teise korruse, kirjutab Pärnu Postimees.

Majutuskoht rajatakse Lõuna 2 majja, mis tagastati Eliisabeti kogudusele kui õigusjärgsele omanikule 1994. aastal.

Eliisabeti koguduse haldusdirektor Ants Kalda rääkis, et turismiseaduse järgi tähendab hostel matkamaja, seda tüüpi majutusasutus ei pea aga seetõttu just eraldi majas asuma.

Kehtivate hügieeninõuete järgi ei pea sellise majutuskoha igas numbris olema pesemisvõimalust ega tualettruumi, kümne inimese kohta on ette nähtud näiteks üks pesemiskoht, selgitas Kalda.

Hostelis peab olema toiduvalmistamise või hommikusöögi võimalus, Kalda kinnitusel kavatseb loodav asutus hommikusööki pakkuda.

Eliisabeti kogudusel on plaanis teisele korrusele mahutada 50 öömajalist, ühte tuppa mahub 3-8 inimest. 'Mõte on selles, et bussitäis rahvast saaks ööbida ühes kohas, mitte linna peal laiali,' sõnas Kalda.

Öö eest koguduse hostellis tuleks maksta umbes 200 krooni.

'Mida aeg edasi, seda rohkem olen veendunud, et niisugune majutuskoht õigustab end sada protsenti. Linnas on küll hulgaliselt tärnidega ja tärnideta hotelle, kuid odavat majutust minu teada keegi ei pakugi,' tõdes Kalda.

Hetkel kuum