ÄP fototoimetus • 11. detsember 2000 kell 22:00

Hansa vähendab fondide valitsemistasusid

Hansa Rahaturufondi valitsemistasu väheneb 0,75 protsendini ning Hansa Intressifondi valitsemistasu 1 protsendini aastas fondi aktivate puhasväärtusest.

Balti Kasvufondi ja Hansa Venemaa Kasvufondi puhul ei võta haldaja enam edukustasu fondi kõrgelt tootluselt.

Hansa Aktivate Juhtimise ASi juhataja Mihkel Õimu sõnul suurendab valitsemistasude vähendamine ja edukustasust loobumine fondide tootlust, muutes raha paigutamise fondidesse investorite jaoks veelgi atraktiivsemaks.

?Teenustasude vähendamise tõttu tõuseb Hansa Rahaturufondi tootlus 0,34 protsendipunkti võrra ja Hansa Intressifondi tootlus 0,46 protsendipunkti võrra,? märkis Õim.

Hansa Rahaturufondi aastatootlus oli 8. detsembri seisuga 4,14% kuus ning Hansa Intressifondi tootlus 4,77% poolaastas.

Teenustasude muutmisel jälgiti Mihkel Õimu sõnul arenenud turgudel kehtivaid reegleid ning põhimõtet, et fondi haldamisega seotud kulud tasutaks seal, kus nad tekkinud on.

Hansa Aktivate Juhtimise AS on oma hallatavatele fondidele määranud kindlad piirangud lubatavatele riskidele ehk investeeringute krediidireitingule ja investeeringute kestvusele, lausus Õim.

Madala riskiga Hansa Rahaturufondi jaoks on investeeringu kestvus 9 kuud ja investeeringu kaalutud keskmine krediidireiting Moody?se skaalal Baa2. Suurema riskitasemega Hansa Intressifondi jaoks on investeeringu kestvus kaks aastat ja krediidireiting Ba1.

?Rahaturu- ja intressifondid on oma arengus jõudnud etappi, kus iga fond peaks ennast teistest eristama hakkama,? märkis Õim.

?Nii on Hansa Rahaturufond alternatiiviks arvelduskontole või lühiajalisele kuni kolmekuulisele tähtajalisele hoiusele ning Hansa Intressifond keskmise pikkusega tähtajalisele hoiusele.?

Autor: ÄP

Hetkel kuum