Ülo Toomsalu • 20. detsember 2000 kell 6:39

Tallinn maksab miljoneid koolide turvameeste palkamiseks

Tallinn kavatseb tuleval aastal palgata kõikidele koolidele linna raha eest turvamehed, kes aitaksid laste juurest narkodiilereid ja vargaid eemale hoida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna linnavolikogu esimehe nõunik-abi Jaanus Martinov ütles, et turvamehi on eelkõige vaja seetõttu, et õpilased ja õpetajad on koolidesse sisse tungida üritavate narkodiilerite ees kaitsetud. 'Mõned koolid on praegu ise endale turvamehed palganud,' lisas ta.

Lapsevanemate kogutud raha eest on turvamehed palganud Tallinna 21. kool, mida turvafirma Securitas on valvanud juba aasta.

Reformierakonna ettepanekul on Tallinna 2001. aasta eelarveprojektis turvameeste palkamiseks ette nähtud 3?8 miljonit krooni.

'See summa on praegu veel lahtine ja kalkulatsioonid on alles täpsustamisel,' lausus Martinov. 'Suur vahe tuleb sellest, et osa volikogu liikmeid räägib narkoennetus- ja kriminaalpreventsiooni programmist ning nende arvates võiks turvameeste palkamine olla üks osa sellest.'

Martinovi sõnul on aga reaalne, et turvameeste palkamist millegi muu programmiga ei seota ning selleks kulub umbes 3?5 miljonit krooni. Kui volikogu idee heaks kiidab, kuulutab linn turvafirma leidmiseks välja riigihanke konkursi.

Hetkel kuum