Inno Tähismaa • 27. detsember 2000 kell 6:50

Hiina diskosaali põlengus hukkus 309 inimest

Hiina keskosas Luoyangis asuvas kaubanduskeskuses üleeile õhtul puhkenud tulekahju võttis mitteametlikel andmetel elu 309 inimeselt, kellest 200 hukkus, kuna neid ei suudetud neljandalt korruselt evakueerida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esialgsetel andmetel jättis kell 21.35 kohaliku aja järgi puhkenud tulekahju lõksu teisel ja kolmandal korrusel töötanud ehitustöölised ja neljandal korrusel viibinud kakssada diskolist. Hoones asusid supermarket, väiksemad poed ja diskosaal. Mõningatel andmetel peeti hoones jõulupidu, kuigi ametlikult seda täht-päeva Hiinas ei tähistata.

Hiina uudisteagentuuri Xinhua teatel oli põleng kustutatud eilseks kell 0.45. Kümned inimesed viidi haiglasse, õnnetuspaigale ruttasid oludega tutvuma ka kohalikud provintsiametnikud, kaasaarvatud Henani kuberner Li Keqiang.

Tunnistajate kinnitusel puhkes diskosaalis paanika, kui inimesed mõistsid, et hoonest ei pääse välja. Koridorid ja ukseesised olid täis kaubakaste, mis tõkestasid väljapääsu. Televisioonikaadrites näidati inimesi, kes keeldusid hüppamast neljandalt korruselt ohutusmattidele, mida tuletõrjujad all kuhjasid. Tuletõrjujad ei pääsenud diskoruumidesse, kuna neid takistas tihe suits. Arstide kinnitusel kannatas ka enamus haiglasse viidutest vingumürgituse käes.

Hetkel kuum