Ericssoni aktsia vastu huvi järsult kasvanud

Kaja Koovit 15. jaanuar 2001, 00:00

?Huvi Ericssoni aktsia vastu suureneb, sest mobiiltelefonide müügi osakaal kogutuludest on väiksem kui Nokial,? lausus Svenska Handelsbankeni maakler Janek Moik pärast seda kui maailma suurim mobiiltelefonide tootja Nokia oli avaldanud oma oodatust kehvemad neljanda kvartali majandustulemused.

Nokia saab 80% oma tuludest mobiiltelefonide müügilt, Ericssonil moodustavad need vaid neljandiku.

Mobiiltelefonide müügi kasv peaks prognooside kohaselt tänavu vähenema.

Maailma suurim mobiiltelefonide tootja Nokia ennustab tänavuseks mobiiltelefonide müügikasvuks 35 protsenti. Eelmisel aastal oli kasv 45 protsenti ning aasta varem rekordiline 65 protsenti.

?Praegusi prognoose vaadates on Ericssonil kindlasti Nokia ees eelis,? ütles Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind.

Ericssoni põhitegevusvaldkond on võrgusüsteemide tootmine, milles ta on endiselt konkurentsitu. Analüütikud usuvad, et Ericsson suudab juhtpositsiooni hoida veel kolm-neli aastat.

Eesti investorite lemmikaktsia väljaspool koduturgu on olnud Nokia, kuhu eelmisel suvel oli paigutatud hinnanguliselt ligi 200 miljonit krooni. Ericsson on kuulunud küll koos Soneraga esikolmikusse, kuid jäänud kahe esimese aktsia varju.

Kui palju raha siinsed investorid on Ericssoni aktsiasse paigutanud, ei soostunud Lauri Lind hindama, kuid lausus, et summad on kindlasti väiksemad kui Nokias.

Linnu sõnul valitses eestimaalastest investorite seas viimastel päevadel Ericssoni aktsia vastu suur ostuhuvi. Huvi peamiseks põhjuseks hindas Lind aktsia atraktiivset, sest Ericsson langes koos eelmise aasta oodatust nõrgemate müügitulemuste avaldamise mõjul kukkunud Nokia aktsiaga.

Preaguseks on ostuhuvi raugenud, sest investorid ei usu, et aktsiate hinnatrend on lõplikult ülespoole ja loodavad, et peatselt on taas võimalus osta aktsiat madalamalt hinnatasemelt. ?Kuini püsib side Ühendriikide ja Skandinaavia turu vahel, jääb ka ebakindlus, ? lausus Lind.

Reedel kaubeldi Ericssoni aktsiaga ligi 4 protsendi võrra kõrgemal tasemel kui neljapäeval.

?Ericssoni aktsia on hea, aga mitte super,? lausus Ühispanga analüütik Raul Rannaste. Tema sõnul peaks investorite huvi suurenemise eelduseks olema võrgusüsteemidega seotud äri paranemine, kuid tõenäoliselt kasumid lähiajal ei suurene.

Rannaste lisas, et Ericssoni aktsia hinda ei mõjuta mitte ettevõtte enda spetsiifilised uudised, vaid Nasdaqi liikumine.

?Kui Rootsi turg tõuseb, siis ületab Ericssoni aktsia turgu, sest tema beeta kordaja on üle ühe,? möönis Rannaste, kuid andis siiski aktsiale soovituse accumulate ehk aktsiat maksab hoida ja veidi osta, kuid arutult ostma tormata ei maksa.

Ericsson avaldab oma mullused majandustulemused 26.jaanuaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing