Sihtasutus ootab raudtee erastamise miljoneid ettevõtluse toetuseks

ÄP Online 18. jaanuar 2001, 00:00

EASi nõukogu kinnitas eile erastamisest laekuva, sealhulgas Eesti Raudtee müügist saadava raha jaotuse tänavuse lisaeelarvena. Nõukogu otsusega suunatakse 2001. aastal projektidesse erastamisest oodatav 160 miljonit krooni, ülejäänud erastamisraha on kavas jätta reservi järgmiseks aastaks, mil tõenäoliselt on erastamistulud minimaalsed.

160 miljonist suurem osa, 81 miljonit krooni, jäetakse regionaalarengu ja 40 miljonit tehnoloogiliste programmide rahastamiseks. 25 miljonit krooni jäetakse tänavusse reservi. EASi juhataja Urmas Vahuri sõnul tähendab see, et osa raha tahetakse eraldada mitte taotluste järgi, vaid pidades silmas riiklikke prioriteete.

Riigieelarve eelnõu kohaselt on EASi eelarve 2001. aastal 97 miljonit krooni, millele lisandub möödunud aastal kasutamata jäänud 70 miljonit.

Vahur lisas, et regionaalarengu agentuurile eraldatakse tänavu ligi 140 miljonit krooni, millest umbes pool jagatakse 7 programmi kaudu toetusteks ja teine pool 15 ettevõtlustugikeskuse tegevuseks, koolitustoetusteks ja laenudeks.

Teise prioriteedina kavatsetakse lisamiljonitega toetada tehnoloogiaagentuuri innovaatilisi projekte.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse moodustas valitsus tänavu juunis ning sinna on koondatatud Eesti Investeeringute ja Kaubanduse Arendamise Sihtasutus, SA Eesti Innovatsioonifond, turismiamet, Eesti Infrastruktuuri ja Transiidi Arendamise SA ning Eesti Regionaalarengu SA.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing