ÄP indeks aasta kõrgeimal tasemel

Raivo Sormunen 22. jaanuar 2001, 00:00

Tallinna börsil lõppes eelmine nädal aktsiahindade stabiliseerumisega. Reedel jäid sarnaselt neljapäevaga tõusvad ja langevad aktsiad tasakaalu.

111 tehingu käigus kujunes möödunud nädala viimase börsipäeva käibeks 8,45 mln krooni.

Põhinimekirja suurimaks tõusjaks oli Pro Kapital, mis 10 tehingu käigus kerkis ja sulgus 53 kroonil tõustes päevaga 3,3 krooni.

See aitas tõsta Äripäeva indeksi viimase aasta kõrgeimat taset tähistava 470,99 punktini.

Väikeinvestorite huviorbiiti ei ole vähelikviidne Pro Kapital jõudnud. Aktsia väga madala likviidsuse tõttu on aktsia ostu- ja müüginoteeringute vahe olnud viimasel ajal keskmiselt 7% ringis ja pole harvad juhud, kui aktsial noteeringud üldse puuduvad. Kuid siiski leidub välismaiseid suurinvestoreid (Pro Kapital kuulub 96,5% välismaisele kapitalile), kes regiooni areneva majanduse ja sellega kaasnevalt tõusvate kinnisvara hindade taustal näevad Pro Kapitali aktsias tulevikku.

Viimase aastaga on tehtud Pro Kapitali aktsiaga 393 tehingut koguväärtuses ligi 48 mln krooni.

Telekomi aktsia seisis reedel terve päeva paigal ja sulgus sarnaselt neljapäevaga 88,5 kroonil.

Telekomi suuromaniku Sonera aktsia kerkis pärast neljapäevast suurt kukkumist reedel globaalse tehnoloogiasektori positivismi taastumise ja hindade tõusu toel märgatavalt.

Hansapanga hind veidi taandus ja sulgus 140,25 kroonil ehk 25 senti neljapäevasest sulgemishinnast madalamal.

Varsti on oodata esimeste börsiettevõtete eelmise aasta majandustulemuste avaldamist. Möödunud perioodid on näidanud, et esimesed börsiettevõtted saavad oma esialgsed majandusaruanded aktsionäridele avalikustamiseks valmis üks kuu pärast aruandeperioodi lõppu. Arvestades, et järgmine nädal algab juba veebruar, ei saa see aeg olla enam mägede taga.

Seni on lubanud avaldada möödunud aasta auditeerimata majandustulemused Eesti Telekom 8. veebruaril ja Hansapank 15. veebruaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing