Maapanga hoiustajad võivad veel raha tagasi saada

Sirje Niitra 23. jaanuar 2001, 00:00

Suurem osa ligi poolest miljardist kroonist, mis eelmisel aastal Eesti Maapanga pankrotipesasse laekus, on tänaseks välja makstud, kuid raha väljastamine jätkub ka praegu.

Kõigepealt tasuti täies ulatuses pandiga tagatud võlanõuded, maksuvõlad ja töötajate töötasu kokku 45 miljoni krooni ulatuses. Riik sai oma 875 miljoni krooni suurusest nõudest tagasi 260 miljonit krooni. Riik oli seejuures võrdsel positsioonil tavahoiustajatega, kes saavad samuti oma kaotsiläinud rahast 30 protsenti tagasi.

Ligi 150 miljonit krooni pankrotiprotsessi käigus laekunud rahast on deponeeritud käimasolevate kohtuvaidluste tagamiseks. Samas kestab ka Maapanga vara müük. Kui palju veel raha tagasi võita õnnestub, ei osanud pankrotihaldur Maire Arm eile öelda.

Pankrotistunud Eesti Maapanga võlgade sissenõudmise ja raha väljamaksmisega tegeleb üle 20 inimese. Armi hinnangul on väga hea näitaja, et tavahoiustajatele õnnestub maksta üle 30% kaotatud rahast.

Samuti pankrotiprotsessis olnud EVEA Panga pankrotihaldurid maksid eelmisel aastal oma hoiustajatele tagasi 50% kaotatud summast ja lubasid tänavu veel 15 protsenti maksta, kuid seal oli ka vara rohkem kui kohustusi.

Panga esimese pankrotihalduri Tiina Miti hinnangul polnud see pank tegelikult üldse pankrotis ja osa hoiustajate rahast sõi hoopis pankrotiprotsess ise. Pankrotistunud ERA Panga hoiustajad said Hoiuste Tagamise Fondist igaüks kuni 20 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing