Kohalike kõnede konkurents on tulevikumuusika

Viktoria Korpan 14. veebruar 2001, 00:00

?Sidefirmadevahelised vaidlused näitasid, et sideametil ei ole praegu volitusi ega võimalusi nende vaidluste konstruktiivseks lahendamiseks, vaidlustesse oleksid kõik protsessid takerdunud,? ütles teede- ja sideminister Toivo Jürgenson eile. ?Eesti Telefoni tingimused olid teiste operaatorite jaoks vastuvõetamatud. Need muutused seaduses on selleks, et Eesti Telefoni kõrval tekiks fikseeritud side turul konkurents.?

Telekomiseaduse muudatused panevad paika hinnad, mida saab Eesti Telefon küsida võrkude sidumise eest juhul, kui teised sidefirmad soovivad kohalikke kõnesid pakkuda.

?Olen praegu Chicagos ja olen saanud investoritelt tunnustust, et Eesti riik on telekommunikatsiooni arengu poolest Kesk- ja Ida-Euroopas klass omaette. On tähtis, et ühe populistliku otsusega me ei hakka seda soperdama,? ütles Eesti Telefoni emafirma ASi Eesti Telekom juhatuse esimees Jaan Männik. ?Eesti Telefon on viimase seitsme aasta jooksul võrku investeerinud 4,5 miljardit krooni, aga kui tõmmatakse siin kruvid liiga kõvasti kinni, siis võivad aeglustuda ka investeeringud omanike poolt.?

Eesti Telefoni juht Valdo Kalm on varem öelnud, et telekommunikatsiooniseaduses toimunud muutuste taga on konkurendi Tele2 lobby.

?Kui hakata süüdistama, siis võib meie firmat süüdistada selles, et sidehinnad on oluliselt langenud,? sõnas Tele2 juhatuse esimees Lukk. ?Kui ollakse harjunud miljardilise kasumiga, siis on väga tülikas sellest ilma jääda.?

Lukk ei osanud öelda, mis hinnaga võib Tele2 hakata kohalikke kõnesid pakkuma. ?Meil ei jää muud üle, kui loota sellele, et riigikogu otsusele järgnevad positiivsed käigud Eesti Telefoni poolt,? lausus ta.

Telefoniteenuseid pakkuva ASi Uninet juhatuse esimees Markus Nisula ei osanud öelda, kas Uninet hakkab pakkuma kohalikku sidet kõigile klientidele. Praegu võivad Unineti kaudu teha kohalikke kõnesid vaid need ärikliendid, kes tellivad Uninetilt ka vahendusjaama teenust.

?See asi on võimalik ainult siis, kui see on lisatud meie ja Eesti Telefoni vahel sõlmitud sidumislepingusse,? ütles Nisula. ?Ei tea, kas me hakkame kohalikku kõnet läbi operaatorkoodi kõigile pakkuma, tuleb seda tõsiselt kaaluda. Esimese hooga ei oska lubada.?

Sideameti tururegulatsiooni osakonna juhataja Tarmo Osman ütles, et muudatused telekommunikatsiooniseaduses lihtsustavad ka sideameti tööd. ?Muudatused soodustavad konkurentsi teket kohalike kõnede turul,? lisas Osman.

Presidendil on kaks nädalat aega seadus heaks kiita ja välja kuulutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:09
Otsi:

Ava täpsem otsing