Tallinna börsi lisanimekirjas noteeritud Viisnurk teatas eile börsile, et ettevõtte käive oli mullu 309,1 mln krooni, suurenedes aasta varasemaga võrreldes 45 protsenti.
Ettevõtte käive ületas investeerimispankade Trigon Capital ja Suprema poolt keskmiselt prognoositud 290 miljoni kroonist käivet 6,5 protsendi võrra. Puhaskasum jäi seevastu prognoositud 33 miljonile kroonile nelja protsendiga alla.
Ka tänavu ei maksa Viisnurk aktsionäridele omanikutulu.
Viisnurga eelmisel aastal kõige kiiremini kasvav ja kasumit toonud ettevõtmine oli mööblivabrik, mille töö efektiivsemaks muutmise tulemusena suurenes netokäive aastaga 68,2 mln kroonilt 121,4 mln kroonini.
Kui 1999. aastal teenis mööblivabrik vaid 2,9 miljoni kroonise ärikasumi, siis möödunud aastal oli mööblivabriku aastaseks tegevuskasumiks juba 19,2 miljonit krooni. Mööblivabriku käibest moodustas eksport 96%.
Kiire kasvu taga oli tootmise automatiseerimine ja suurem rõhuasetus kasvupotentsiaaliga klientidele.
Viisnurga tootemärgiga kõige enam seotud spordikaupade vabrik teenis eelmine aasta 98,8 mln kroonise netokäibe juures 11,8 mln kroonise kasumi. Suusavabriku realiseerimise netokäive 1999. aastal oli 72,7 mln krooni ja ärikasum 6,2 mln krooni.
Kiudplaatide vabriku eelmise aasta tulemiks jäi 72,3 mln kroonine käive ja 19,4 mln kroonine kasum. Aasta varem teenis tootmisüksus 63,1 mln kroonise netokäibe juures 10,3 mln kroonise ärikasumi.
Autor: ÄP
Seotud lood
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.