Finantsgarantiideta RailEstonia jätkab võitlust

Andres Reimer 22. veebruar 2001, 00:00

Erastamisagentuuri raudtee erastamise töögrupp arutas eile Orrisoniga tehingu võimalikke finantseerimisskeeme. ?Orrison sisendas meile lootust, et kohtutõkendi puudumisel oleks RailEstonia valmis sõlmima erastamislepingu tähtajaks määratud 28. veebruariks,? ütles töögrupi liige Katrin Kivi.

Samas jäi Kivi vastuse võlgu, kas Orrison esitas vettpidavaid tõendeid RailEstonia finantstagatiste suhtes. ?Konfidentsiaalsusnõude tõttu ei saa agentuur investorite puhul võtta endale vabadust kinnitada nende olemasolu või puudumist,? lausus Kivi. ?Oma projekti tutvustamise töö jäägu pakkuja ülesandeks.?

Mullu detsembris teatasid RailEstonia esindajad pressile, et pakkumise tagavad Deutsche Bank, Chase Manhattan Bank ja EBRD.

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank EBRD ei garanteeri Eesti Raudtee erastamiskonkursi võitnud RailEstonia pakkumist, teatas panga Baltimaade projektidega tegelev osakond.

?EBRD ei ole selle projekti raames andnud mingeid garantiisid,? öeldi täna panga Londoni esindusest. ?Samas, kui kohtuvaidlused lahendatakse, on EBRD valmis finantseerima võitnud pakkumist eeldusel, et võitnud pakkuja on esitanud rahuldava äriplaani.?

Deutsche Bank lubas oma võimaliku seotuse RailEstonia pakkumisega avalikustada tänaseks. Deutsche Bankile lähedal seisev allikas on avaldanud kahtlust panga garantiide olemasolu suhtes.

Chase Manhattan Bank võib avalikustada oma seotuse RailEstoniaga homseks või ülehomseks.

Viimastel nädalatel on RailEstonia esindajad vältinud oma pakkumise üksikasjade avaldamist, mistõttu on nende suutlikkus Eesti Raudtee erastamislepingu allkirjastamiseks kahtluse alla sattunud. ?RailEstonia peab erastamisläbirääkimisi erastamisagentuuriga, mitte Eesti pressiga,? põhjendas pakkuja vaikimist RailEstoniale lähedane isik. Ta kinnitas, et RailEstonia on suuteline erastamistehingu edukalt lõpule viima.

Orrison teatas mullu pressile, et kujundab pakkumise tuumikinvestorit Põhja-Ameerika kompaniidest Canadian Pacific Railway CPR, Rail America ja CSX, kes pole teatanud kavast Eesti raudteeäris osaleda.

RailEstoniaga ei õnnestunud eile ühendust saada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing