Neli suurfirmat loovad sertifitseerimiskeskuse

ÄP Online 22. veebruar 2001, 00:00

AS Sertifitseerimiskeskus hakkab pakkuma avaliku võtmega infrastruktuuril baseeruvaid sertifitseerimisega seotud teenuseid. Põhikirjalised põhitegevusalad on sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse ning nendega seotud teenuste osutamine.

?Ühine sertifitseerimiskeskus võimaldab suuri kliendibaase omavatel osapooltel optimeerida investeeringuid turvaliste ja digitaalallkirja seadusega kooskõlas teostatavate elektrooniliste tehingute alusinfrastruktuuri,? ütles ASi Sertifitseerimiskeskus juhataja Kalle Tarien.

Sertifitseerimiskeskuse loomiseks ja käivitamiseks investeerisid osapooled esialgselt 12 miljonit krooni, mis jagunes osaliste vahel võrdselt.

ASi Sertifitseerimiskeskus neljaliikmelisse nõukogusse valiti EMT arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg, Eesti Ühispanga elektroonilise panganduse divisjoni direktor Jaan Tamm, Eesti Telefoni IP-teenuste direktor Andres Käärik ja Hansapanga e-panganduse direktor Olari Ilison.

Firma tegevjuht on Kalle Tarien, kes viimased neli ja pool aastat töötas piirkonnajuhina firmas Visa International (London), kus tema vastutusalaks oli äriarendus SRÜ ja Balti riikides.

EMT, Hansapank, Ühispank ja Eesti Telefon alustasid sertifitseerimisalast koostööd möödunud aasta 25. mail, mil allkirjastati neljapoolne koostööleping avaliku võtme infrastruktuuri (PKI) väljatöötamiseks ja arendamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing