Hansapank päästis börsi käibe

Raivo Sormunen 13. märts 2001, 00:00

Eilne päev algas kohalikul börsil mõõdukalt kiire aktsiate odavnemisega, kuid päeva lõpus turg toibus ja aktsiahinnad jäid väiksesse miinusesse. Kui veerand tundi enne kauplemise lõppu tundus börsi kogukäive vähese aktiivsuse ja väikeste tehingute tõttu madal, siis vahetult enne börsipäeva lõppu hoogsalt kaubelnud Hansapanga aktsia viis börsipäeva käibe enam-vähem seeditava 8,3 mln kroonini.

Üle kolmveerandi päeva käibest andisidki tehingud Hansapanga aktsiatega, mille hind vajus päevaga 137,50 kroonini ehk 1,4%.

Kohutav oli aga eile kauplemise passiivsus lisanimekirja väärtpaberite ja võlakirjadega, mille kogukäive ulatus vaid veidi üle 20 000 krooni.

Kui päeva alguses näitas maailma tehnoloogia- ja telekomisektori kiire languse tõttu end negatiivsest küljest ka Eesti Telekomi aktsia, siis päeva lõpus aktsia langushoog pidurdus, aktsia hakkas tugevnema ja jõudis 71,75 kroonini.

Kaotus päevaga seega vaid 0,4%.

Lisaks Euroopa telekomisektorile ja välisturgudele sõltub Eesti Telekomi aktsia saatus hetkel ka sellest, kas aktsia suudab läbi murda 70kroonisest toetustasemest. Igatahes eile käis Eesti Telekomi aktsia päeva jooksul USA finantsturgude avanemiseks 70 krooni tasemel ära, aga seal oli toetustase ostunoteeringute näol veel tugevalt vastas.

Täna võib aga suure tõenäosusega taas selle taseme testimiseks minna, kuna tehnoloogiasektori aktsiate pidurdamatu langus ja Nasdaqi indeksi kukkumine alla 2000 punkti joone mõjub Londonis noteeritud Eesti Telekomi väärtpaberite kaudu tahes tahtmata ka Tallinnas noteeritud Eesti Telekomi aktsiale.

Eilse börsipäeva kokkuvõttes ei saa märkimata jätta ka päeva suurima kukkuja ja tegelikult kõige enam inimesi puudutava EVP saatust, mis vajus veerand aasta madalaima tasemeni, 63,3 sendini. EVPd võib võtta täielikult kaubana, mille hind sõltub nõudluse ja pakkumise tasakaalust. Viimasel ajal on seega tunda pakkumise märgatavat ülevõimu.

Tallinna Kaubamaja vastu huvi jätkus. Seda näitas aktsia ostunoteeringu püsimine 69 krooni tasemel, mille pealt osa väikeinvestoreid on hakanud oma positsioone juba ka likvideerima.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing