Sonera kukkus alla IPO taseme

Peeter Koppel 03. aprill 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel näis eilse kauplemispäeva alguses domineerima jäävat ostuhuvi kvaliteetaktsiate vastu.

Turuosalised said mõningast tuge eile avaldatud märtsi ostujuhtide tootmisaktiivsuse indeksi (NAPM) mõningasest paranemisest, mis kerkis märtsis veebruari 41,9 punktilt 43,1 punktini, näidates aktiivsuse kasvu.

Indeks püsib samas siiski alla 50 punkti, mis näitab tootmise jätkuvat kokkukuivamist. Indeksi mõningane tõus märtsis võib analüütikute hinnangul viidata sellele, et põhjas ollakse juba ära käinud.

Kvaliteetaktsiatele positiivselt mõjunud uudis seadis kerge löögi alla aga tehnoloogiasektori, sest sellega vähenes tõenäosus Föderaalreservi-poolseks järjekordseks intressikärpeks.

Analüütikute hinnangul oli siiski positiivne, et surve tehnoloogiasektorile ei olnud eriti tugev.

Helsingi börsil oli eile must päev sealmail Nokia kõrval tähtsuselt teise ehk Sonera aktsia jaoks, mis lõpetas päeva 12,3 protsendi võrra madalamal 7,19 euro tasemel.

Sonera aktsia jaoks on see kõigi aegade madalaim tase. Ettevõte tuli 1998. aasta novembris toimunud IPO käigus turule hinnaga 7,57 eurot. Märtsis 2000 maksis ettevõtte aktsia Helsingi börsil 97 eurot.

Eilne kukkumine oli tingitud jätkuvatest spekulatsioonidest Sonera võimaliku kasumihoiatuse suhtes. Maaklerite hinnangul kartsid investorid, et kasumihoiatus võidakse anda täna uue juhatuse esimese koosistumise käigus, ning see peletas turult igasuguse ostuhuvi.

Maaklerite arvates on väga raske välja tuua ka Sonera aktsia võimalikku põhja, sest siiamaani on aktsia olnud vabalanguses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing