Majanduskasvu mõjuritest

19. aprill 2001, 00:00

Meie edu sõltub ikkagi rohkem sellest, kui aktiivselt me suudame Eestisse tuua välisinvesteeringuid, kui kultuurne ja turvaline on meie elukeskkond. Edu sünnitab edu. Meil on tarvis nii enda kui teiste jaoks säilitada Eestile väikese Ida-Euroopa tiigri positiivne imago.

Kõige olulisem on aga meie ettevõtlikkus. Kuniks meil jätkub tuhandeid ambitsioonikaid ja leidlikke ettevõtjaid, võime me olla edukad ka Alan Greenspani kiuste.
Igor Rõtov ÄP peatoimetaja (ÄP 09.04.)

_________________________________________________________

Investeeringute kasv jäi mullu tagasihoidlikuks, kuid 2001. aastaks ja edaspidi ootab rahandusministeerium investeeringute kiiret kasvu. Väheste investeeringute põhjuseks olid ettevõtete 1999. a väikesed kasumid ja pessimism tuleviku suhtes. Ettevõtted investeerisid rohkem olemasolevatesse inimestesse.

Edaspidi võib oodata investeeringute kiiret kasvu, millele aitab kaasa madal intressitase ja Eesti majanduse suur investeerimisvajadus.
Andrus Säälik rahandusministeeriumi analüütik (ÄP 10.04.)

_________________________________________________________

Eesti majanduskasvu potentsiaal võiks olla 5?6 aastas. Selle oluline eeldus on aga, et välismajanduskeskkond oleks stabiilne. See on aga küllaltki vaieldav eeldus. Makroanalüüside ajalugu on näidanud, et prognoosid kipuvad liialt optimistlikud olema. Eesti puhul suurendab riski ka äärmiselt avatud ja sellevõrra tundlikum majandus.
Toomas Reisenbuk Trigon Capitali peaanalüütik (ÄP 10.04.)

_________________________________________________________

Ootame investeerimistegevuse hoogustumist, mille tulemusena majanduskasv kiireneb. Investeeringute kasvu põhjus on suurettevõtete erastamine. Kindlasti ka möödunud aastal saavutatud ekspordimahtude kiire kasv. Investeeringumahtude suurenemine toob endaga kaasa eratarbimise ning impordimahtude kasvu kiirenemise ja reaalpalga kasvutempo jääb möödunud aastaga vähemalt samale tasemele. Ootame ekspordi osas kasvutempo püsimist möödunud aasta tasemel. Aasta esimesed kuud näitasid, et Eesti ettevõtjad on välisturul jätkuvalt edukad.
Äripäeva juhtkiri 11.04.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing