Analüütikud ehmatasid Nasdaqit

Peeter Koppel 24. aprill 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel alustati eilset kauplemispäeva pessimistlikes toonides, kusjuures tähelepanu keskpunkti sattus taas viimasel ajal tugeva tõusu teinud tehnoloogiasektor.

Tehnoloogiasektori languse kutsusid esile suured investeerimispangad, kes oma analüüsides leidsid, et suurte tehnoloogiaettevõtete aktsiad ei ole praegustel tasemetel enam nii atraktiivsed kui veel mõni aeg tagasi.

Esimesena teatas maailma suuruselt teise tarkvaratootja Oracle?i reitingu kärpimisest investeerimispank Lehman Brothers. Oracle?i senine tugev ostusoovitus asendati lihtsalt soovitusega ?osta? ning ühtlasi kärbiti ka ettevõtte käesoleva aasta kasumiprognoosi.

Lisaks Lehman Brothersile andis oma osa turu langusse viimisel ka teine sama ala tegija Merrill Lynch, kes tõmbas maailma suurima mikrokiipide tootja Inteli reitingu ühe astme võrra allapoole ?neutraalsele.? Investeerimispank põhjendas oma otsust sellega, et mikrokiipide turu osas ei ole näha selgeid paranemise märke.

Suurte investeerimispankade sellised sammud annavad tunnistust, et hiljutine eufooria võis olla liialdatud ning ettevõtete probleemid ei ole oma halvimat nägu pruukinud veel näidata.

Muidu langeval Helsingi börsil paistsid eile silma tarkvaratootjad Comptel ning F-Secure.

Esimene neist teatas oodatust parematest esimese kvartali majandustulemustest ning teine Nokiaga suure lepingu sõlmisest. Compteli aktsia lõpetas 14,63 ja F-Secure 18,18 protsendi võrra kõrgemal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing