Finantssektor tõukas Dow miinusesse

Peeter Koppel 09. mai 2001, 00:00

Maailma üks enimjälgitud aktsiaindeks Dow Jonesi tööstuslik keskmine alustas eilset kauplemispäeva pea protsendilise langusega.

Kukkumise põhjuseks oli finantssektori aktsiate nõrkus, mille tekitas investeerimispanga Morgan Stanley analüütikute poolne finantshiiu Ameri-can Express väljavaadete kärpimine. Viimane tõmbas kaasa ka teised finantssektori suuremad tegijad nagu J.P. Mor-gan ja Citigroup.

Tehnoloogiakesksel Nas-daqil tegid ilma samuti investeerimspank Morgan Stanley soovitused. Seekord võeti ette pärast turu sulgemist oma esimese kvartali majandustulemused avalanud Cisco Systems, kelle puhul uskusid panga analüütikud ettevõtte fundamentaalnäitajate peatsesse paranemisse. Cisco aktsia suutis seetõttu liikuda enam kui kolme protsendiga plusspoolele. Tehnoloogiasektor tervikuna püsis aga kauplemispäeva alguses äraootaval seisukohal. Delli teatele töötajate vallandamisest ja suutlikkusest käibe ja kasumi osas prognoosidega sammu pidada, reageeris turg aga negatiivselt ning Delli aktsia liikus pärast kauplemse algust enam kui 4 protsendiga miinusesse.

Makrotasandilt tuli aga jälle negatiivseid uudiseid. Nimelt langes ühe töötaja tootlikkus Ühendriikide tööministeeriumi andmetel aasta baasil esimeses kvartalis 0,1 protsenti. Tootlikkuse langus tähistab aga tehnoloogiabuumiga seotud pideva tootlikkuse kasvu ime lõppu. Tootlikkuse vähenemine võib tähendada ettevõtetele kulude kasvu, väiksemaid kasumeid ja lõpptulemusena ka tarbijale kõrgemat hinda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing