Citigroup - suurim USA pangagrupp

Romet Kreek 11. mai 2001, 00:00

Citigroup pakub laias valikus pangandus-, kindlustus- ning investeerimisteenuseid eraisikutest klientidele ja firmaklientidele enam kui 100 riigis ümber maailma ning on globaalse jaepanganduse üks turuliidreid. Tema suurimaks konkurendiks võib sellel alal pidada Briti-Hongkongi HSBC (Hongkong Shanghai Banking Corporation), mis tegutseb 80 riigis.

Citigroup jagab oma tegevuse kuueks segmendiks.

Citigroupi globaalne tarbija segment teenis mullu pea 5,3 mld dollarit kasumit 13,5 mld dollarilisest kogukasumist. Segment tegeleb 51 riigis, pakkudes panga-, laenu- ja investeerimisteenuseid. Segmendi tulud kasvasid mullu 22.

Citigroupi kõige tulusam segment on Globaalne korporatiiv- ja investeerimispangandus, mis tõi sisse kasumit 6,37 mld dollarit ja kasvas aastaga 28.

Segment tegutseb 100 riigis, pakkudes firmadele, valitsustele, finantsinstitutsioonidele ja investoritele investeerimisnõustamist, finantsplaneerimist, maaklerteenust, pangandus- ja finantsteenuseid ning kommertskindlustustooteid. Siia segmenti kuulub ka investeerimis- ja maaklerteenust pakkuv investeerimispank Salomon Smith Barney.

Globaalne investeeringutehalduse ja privaatpanganduse segment tegeleb suurte varadega klientidele privaatpanganduse teenuse pakkumisega 90 kontoris 32 riigis. 2000. aasta seisuga oli keskmisel privaatpanganduse kliendil vara umbes 10 miljonit dollarit. Siia segmenti kuulub ka varahaldus, kelle hallata on 400 miljardit dollarit varasid. See segment tõi 2000. aastal grupile sisse pea 0,7 mld dollarit.

Segment Associates tegeleb edasimüüjate vahendusel teenuste pakkumisega. Nende kasum küündis möödunud aastal 1,38 mld dollarini, langedes aastaga 1 võrra.

Investeerimistegevuse segment tegeleb peamiselt riskikapitali pakkumisega ning riikide võlgade restruktureerimisest tulenevate rahavoogudega. Segment teenis 2000. aastal kasumit 1,36 mld dollarit.

Korporatiivsegment tegeleb grupi enda treasury?na, firma töötajate palga- ja muude kuludega. Segmendi panuseks kasumis on ?0,95 mld dollarit.

Citigroup on üle maailma tavainimesele tuntud oma laia kaardivaliku ning sularahaautomaatide keti poolest. CitiGoldi staatus annab klientidele eelistuse teenindusel, nimetatud staatuse saavad vähemalt 10 000dollarilise hoiusega kliendid.

Citigroup on aktiivne valuutaturgudel, olles suurima turuosaga pank maailmas. Pank kaupleb 128 valuutaga. Citigroup on ka hinnatud investeerimispangana. Euromoney on hinnanud panga 33 riigis parimaks pangaks. Pank arendab aktiivselt oma interneti vahendusel kättesaadavaid teenuseid, mullu kasutati 8,2 miljonit kontot interneti teel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing