Tantsuga maalitud muusika

11. mai 2001, 00:00

Balletietendus ?Maskid? kujutab endast koreograafilisi impressioone Claude Debussy muusikale ? lavastuses kasutatakse Claude Debussy laule ja klaveriprelüüde ning klaveripala ?Maskid?.

Ma ei ole lavastust veel näinud ? esietendus toimub pühapäeval, 13. mail, ometi ei kõhkle ma hetkegi, et ?Maske? tasub vaadata. Nii nagu on tasunud vaadata teisi Vanemuise viimaste aastate moderntantsuetendusi ? mälus keerlevad ?Kassid õlis?, ?Maa laul?, ?Amade?, ?Charley tädi?.

Vanemuise kodulehekülg kinnitab, et ?lavastuse vaatamine ei eelda klassikalise tantsu või muusika tundmist. Ta on mõeldud kõigile, kes hindavad esteetilist elamust.? Ning sõnum noorelt lavastajalt: ?Ma tahaksin tantsuga muusikat maalida...?

Kutsuv on kevadega haakuv esietenduspaik ? Tartu ülikooli ajaloomuuseum Toomemäel, kus egiptuse jumalate järgi nimetatud tegelased ilmselt üsna sujuvalt olemasolevasse ruumi sulanduvad. Trupp on valmis tantsima ?Maske? ka suvise Eestimaa mõisates, lossides ja teistes tantsuetenduseks sobilikes paikades ? kuhu tahaks tulla vaataja, keda ahvatleb võimalus tajuda muusikasse ja loodusesse kätketud harmoonia kaudu inimese olemust.

Etenduse on lavastanud ja koreograafia seadnud Jelena Karpova, kunstnik on Mare Tommingas ning pianist Tanel Joamets.

13. mail kl 19
20. mail kl 16
24. mail kl 19
Tartu ülikooli ajaloomuuseumis
Pääsmed müügil Vanemuise kassades ja tund enne algust kohapeal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing