Investeerimispankadel altkäemaksu kahtlus

ÄP 14. mai 2001, 00:00

?Ma võin kinnitada, et riskifondide juhid on andnud tunnistusi, mis kinnitavad nende osalemist altkäemaksu andmises ja turumanipulatsioonis,? ütles väärtpaberifirmasid süüdistava firma Sirota & Sirota juht Howard Sirota.

Sirota sõnul on mitmed riskifondide juhid saanud prokurörilt tunnistuse andmise eest puutumatuse.

Informatsiooni nende korraldatud IPOde kohta on föderaalne ülemkohus küsinud seitsmelt juhtivalt investeerimispangalt: Goldman Sach Group, Lehman Brothers Holdings, Morgan Stanley Dean Witter & Co, Citigroup, Salomon Smith Barney, Credite Suisse First Boston ja Fleet Boston.

Investeerimispankade pressiesindajad keeldusid neljapäeval Bloombergile käimasolevat juurdlust kommenteerimast.

Ühendriikide föderaalvõimud alustasid juurdlust juba mitu kuud tagasi, et selgitada välja, kas investeerimispangad on kasseerinud riskifondidelt, investeerimisfondidelt ja ka teistelt institutsionaalsetelt investoritelt avalikest aktsiaemissioonidest (IPO) aktsiate saamise eest sisse ülemääraseid tasusid.

?Üks asi on näidata oma eelistusi, hoopis teine asi aga olla seotud altkäemaksuskeemidega,? ütles USA väärtpaberijärelevalve (SEC) juht Laura Unger.

Unger keeldus kommenteerimast, kas väärtpaberijärelevalve on kunagi väärtpaberifirmade tegevust uurinud.

Föderaalse ülemkohtu aktsioon on 1999. ja 2000. aastal aset leidnud meeletu IPO vaimustuse tulemus. Investeerimispankurid teenisid toona IPO korraldamisega meeletuid kasumeid.

Meeletult suuri kasumeid teenisid ka investorid, kel õnnestus aktsiaid avalikest müükidest osta ja need siis kiiresti järelturul kauplemise alguses toimunud hinnatõusu käigus maha müüa.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing