Lennujaamas ja hotellis võib õhus olla internet

Kaido Einama 17. mai 2001, 00:00

Avaliku traadita võrgu pani Reval Hotelligrupile kuuluvas Olümpia hotellis kolme tugijaamaga üles arvutifirma Helmes ja see läks maksma ligi 100 000 krooni. Traadita interneti kasutamiseks on vaja süle- või pihuarvutit ja raadiovõrgukaarti. Äripäeval õnnestus 20 minutiga raadiovõrgukaardiga internet kätte saada. Nii palju aega kulus võrgukaardi installeerimisele, kui see töö tehtud, võib avalikku raadiovõrku pääseda alla 5 minutiga.

Reval Hotel Groupi tegevdirektori Feliks Mägusa sõnul on pärast testperioodi kavas kaaluda võimalust lisada tasuta teenus teistesse hotelligrupi hotellidesse. ?See peab saama kaalukeeleks meie hotelli kasuks otsustamisel,? ütles Mägus põhjenduseks, miks majutusasutusel sellist ?tasuta lõunat? vaja on. Ka need, kes tahavad oma sülearvutiga e-posti teel olles kontrollida, saavad seda teha kasvõi hotelli parklasse sõites. ?Ja ehk astuvad siis ka hotelli kohvikust läbi,? loodab Mägus. ?Sarnane teenus võiks olla ka bensiinijaamades, randades ja muudes avalikes kohtades,? ütles Helmese tiimijuht Teet Saluvere. ?Inimesed ei soovi suvise sooja ilmaga kontorites istuda ja teeksid tööd kuskil mujal, kus on vajalik vaid internetiühendus.?

Peale Olümpia hotelli saab traadita ja tasuta internetti nautida ka Tallinna vanalinnas asuvas noorteklubis NoKu. Sealgi piisab võrgukaardist ja süle- või pihuarvutist.

Messil Kontakt 2001 said EUnet Travelleri teenusega liitunud samuti kasutada tasuta avalikku traadita internetti. Teenust pakkunud KPNQwesti juhatuse esimees Neeme Takis peab traadita võrke konkurendiks praegu mitmel pool tegutsema hakkavatele GPRS mobiilvõrkudele. ?Enamkäidavamates kohtades võikski olla kiire traadita internetiühendus, mis ?levist välja? liikudes sujuvalt GPRS võrku ühendub,? arvab Takis õhu kaudu andmeside lähema tuleviku kohta. Bluetooth?i suhtes ta nii optimistlik pole. ?See on ebaturvaline, kuna kõik saavad rääkida kõigiga,? seletab Takis.

Kiire pilk internetti ütleb, et lennujaamad pole just aktiivsed tasuta teenust pakkuma. Silma torkab Hongkongi jaam, kus pakutakse traadita internetti, mille eest saab kassasse maksta kas tunni-, päeva- või koguni kuutasu. Meile lähimad suured ja külastatavaimad lennujaamad Arlanda Stockholmis või Vantaa Helsingis raadiointernetti ei reklaami. Viimane laseb ühe marga eest kolm minutit internetis olla lauaarvutist, millel juhe taga. Kopenhaageni lennujaamas on olemas Alcateli seadmed, kuid ametlikult lennujaama info raadiointernetti ei paku. Hoopis teine pilt avaneb aga USAsse reisijale, kus saab pea kõigist suurematest lennujaamadest raadio teel võrku tihti ka mitme pakkuja kaudu.

Lennukompanii SAS aga katsetab raadiointernetti lennukites ja lubab aasta lõpuks pardal seda ka pakkuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing