Reform jätkab Mõisa väljatõrjumist

Andres Kärssin 17. mai 2001, 00:00

Ettepaneku kohaselt oleks isamaaliitlasest Tallinna linnapea Jüri Mõis saanud volikogu esimehe koha ja Reformierakond linnapea tooli. Reformierakonda häirib Mõisa viimase aja tegevus ja suhted kahtlase kuulsusega ärimehe Meelis Laoga.

?Otsustasime hääletuse tulemusel, et Isamaaliidu ettepanek on väga meeldiv, aga meile kahjuks ei sobi isik, keda pakutakse volikogu esimehe kohale,? ütles praegune volikogu esimees Rein Voog pärast erakonna Tallinna piirkonna liikmete koosolekut.

Voogi sõnul selgub asjade edasine käik poliitiliste läbirääkimiste jooksul. ?Ootame Isamaaliidult uue isiku esitamist volikogu esimehe kohale või mõnda muud käiku,? lisas ta.

Tallinna volikogu Isamaaliidu fraktsiooni liige Aimar Altosaar väitis, et Reformierakonna otsus häirib töö linnas mitmeks nädalaks. ?Eks nad ise teavad,? nentis ta. ?Pean seda äärmiselt kahetsusväärseks.?

Kui Isamaaliidult uut pakkumist ei tule, siis on Voogi sõnul väga tõenäoline, et Reformierakond esitab täna pärastlõunal algaval volikogu istungil umbusaldusavalduse Jüri Mõisale.

Altosaare sõnul ei näe ta ühtegi põhjust, miks Mõis peaks nüüd veel tagasi astuma. ?Isamaaliit on selles osas oma otsuse ju langetanud,? märkis ta.

12. mail avaldas Isamaaliidu Tallinna piirkonna üldkogu Mõisa jätkamisele linnapeana toetust.

Altosaare hinnangul on umbusaldusavalduse esitamise näol tegemist ka koalitsioonileppe rikkumisega. ?See on umbusaldusavaldus kogu Isamaaliidu suhtes,? väitis Altosaar.

Altosaar märkis ka, et on iseküsimus, kas Reformierakond saab kokku umbusalduse esitamiseks vajalikud hääled. Avalduse esitamiseks on tarvis 16 allkirja ja umbusalduse avaldamiseks 64liikmelises volikogus 33 häält.

Reformierakondlased ise on kinnitanud, et häälte kogumisega neil probleeme ei tule.

Seni pole selget seisukohta Reformierakonna algatatud umbusaldusavalduse toetamise suhtes avaldanud volikogus suurima esindatusega Keskerakond. Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on öelnud, et kõigepealt tuleb avalduse esitamine ära oodata, sest tema hinnangul ei jätku Reformierakonnal selleks piisavat mehisust.

Jüri Mõis kavatseb viimase aja sündmustest hoolimata jätkata poliitikas Isamaaliidu ridades. ?Kust te seda võtate, et ma pettunud olen,? vastas Mõis eilsel linnavalitsuse pressikonverentsil küsimusele võimaliku poliitikast lahkumise kohta. ?Tunnen end väga hästi, poliitika selline ongi,? lisas ta.

Mõis lausus, et oma ametiaja jooksul on ta palju kogenud poliitilise ja ärikultuuri erinevusi. ?Kui äris kogutakse lepingule 33 allkirja, siis see leping kehtib. Poliitikas see nii pole,? märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing