Eestis levivad poliitilised ja nime muutvad viirused

ÄP 24. mai 2001, 00:00

Sel nädalal on üsna tihti firmade arvutivõrke rünnanud ussviirus Magistr, mis muudab oma nime ja paljastab kasutaja arvutis olevat informatsiooni teistele. Ka Äripäeva saabus mitu Magistr viiruse saadetud kirja, kus oli subjektiks valitud suvalisest dokumendist suvaline lõik ja kirja sisuks samamoodi arvutist leitud juhusliku faili sisu. Viirus maskeeris oma lisandi ka juhuslikult valitud faililaiendi taha ja muutis ikooni pilti, nii et tavalisele kasutajale jäi mulje, nagu oleks tegemist pildi- või dokumendilisandiga.

Mavanella aga on viirus, mille on kirjutanud Sri Lanka patrioodid oma sõnumi levitamiseks ja hakkas levima eelmisel nädalal. Õnneks on levitatav poliitiline sõnum pahategemisest olulisem ja peale iseenda masslevitamise viirus suurt rohkem kahju ei tee. Mõne ettevõtte elektronpostiserver võib küll viiruse tekitatud ülekoormuse tõttu rivist välja langeda.

Mawanella saadetakse arvutisse elektronposti kirjaga, millel on kaasas fail nimega MAWANELLA.VBS. Käivitamisel aktiviseeritakse uss, mis kuvab ekraanile tekstiakna, kus olev sõnum algab järgmiselt: ?Mawanella is one of the Sri Lanka?s Muslim Village?... Samaaegselt väljastatava akna näitamisega kopeerib uss end Windows?i süsteemikataloogi, säilitades oma esialgse nime, kusjuures kopeeritud faili hiljem ei kasutata. Seejärel pöördub uss MS Outlooki aadressiraamatu poole ja saadab end kõikidele sealt leitud elektronposti aadressidele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing