Kes liimis aktsiahinnad kinni?

Peeter Koppel 14. juuni 2001, 00:00

Ühendriikide aktsisturgudel demonstreerisid turuosalised eilse kauplemispäeva alguses taas oma võimetust otsustada, millise suuna aktsiate hinnad võtma peaksid.

Peamised indeksid näisid olevat justkui kinni liimitud oma üleeilsete sulgemistasemete lähedale. Viimase aja uudised on kujundamas seisukohta, et maailma suurima majanduse suuna muutumine võib võtta oodatust kauem aega. Turuosaliste raha aktsiatest praegu eemal sellised ebakindlusest rääkivad faktorid nagu kapitaliinvesteeringute vähenemine, ettevõtete edasiste kasumite halb prognoosiitavus ning samuti ka mitmete börsiettevõtete üha kasvav võlakoorem.

Oluliselt ei aidanud turge eile ka ülespoole korrigeeritud aprilli jaekaubanduse müüginäitajad, sest mais kasvas jaekaubanduse müük vaid 0,1 protsenti.

Tegemist oli järjekordse märgiga, et teises kvartalis USA majanduse kasvumootoriks olev eratarbimine aeglustub taas.

Kasumihoiatuse andsid eile kodumasinate tootja Maytag, fototarvete tootja Polaroid ja endine Lucent Techologiesi tütarettevõte tarkvaratootja Avaya. Lucenti aktsiat varjutas aga krediidireitingu kärpimine S&P poolt.

Helsingi börsil põrkas üleeiles järsu languse taustal surnud kassina Nokia aktsia, mis , lõpetas 5,96 kõrgemal 28,10 eurol.

Sonera aktsiat suutsid päeva lõpuks 6,13 protsenti kergitada aga taas meedias avaldatud spekulatsioonid nagu oleks Telia kohe-kohe Sonerat ja Tele Danmarki ära ostmas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing