Ameerika Ühendriikides maksab tööandja kinni ka eostumisvastased tabletid

19. juuni 2001, 00:00

Eesti tööandjad on korduvalt väljendanud muret, et nende maksukoormus tõuseb täiendavate kindlustusliikide seadustamisel.

Ameerika Ühendriikides on aga lood veelgi karmimad. Nimelt tuleb vastavalt Seattle piirkondliku kohtu otsusele 2001. aasta 12. juunist tööandjal korvata kõigile naistele ka eostumisvastaste tablettide maksumus 300 dollari ulatuses aastas.

Kohtusse viis asja 27aastane farmatseut Jennifer Erickson, keda esindas Ameerika Ühendriikide suurim peresuunitlusorganisatsioon Planned Parenthood. Kohtus rõhuti peamiselt sellele, et tööandjad tasuvad praegu meestöötajate Viagra tablettide ja vererõhuravimite maksumuse. Ning seega võib väita, et diskrimineeritakse naistöötajaid.

Kohus leidis ka seda, et eostumisvastaste tablettide maksumuse korvamine on tegelikult tööandjale lõppkokkuvõttes kasulik, kuna naine võib oma elus jääda rasedaks kaksteist kuni viisteist korda.

Juba käesoleva aasta aprillis kaeti naistöötajate ennetusravimite kulud 300 dollari ulatuses neile, kes kuuluvad ametiühingusse. Kinni makstakse vaid need tabletid, mille on arst määranud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing