Ericssoni GPRS-telefon Motorolast pikalt ees

Indrek Kald 29. juuni 2001, 00:00

EMT avab esimese operaatorina oma GPRS-teenuse esmaspäeval. Praegu pakuvad mobiilipoed kahte GPRS-telefoni. Motorola T260 kaalub vähem, kuid muude näitajate poolest see mudel Ericssoniga eriti ei konkureeri.

Ericsson ja Motorola maksavad mõlemad 5990 krooni, aga Ericsson pakub konkurendist enam lisavõimalusi ja mugavamat menüüd.

Olulised näidud telefoni juures on kõneaeg ja ooteaeg. Uudset liitium-polümeerakut kasutav Ericsson võimaldab järjest kõnelda ligi kolm korda kauem kui liitium-ioonakuga Motorola. Ooteaegades on vahe Ericssoni kasuks kahekordne.

Märkasin Ericssonil ka üht viga ? telefon oli terve päeva levis, kuid ühtegi kõnet vastu ei võtnud. Alles restardi järel saabus tosin sõnumit vastamata jäänud kõnedest. Ilmselt võib selle kirjutada uutele telefonidele iseloomuliku veidi puuduliku tarkvara arvele.

Mõlema aparaadi GPRSi seadistamise juhendid asuvad EMT kodulehel. Seadistus võttis mõlema mudeli puhul enam-vähem sama aja. GPRSi kasutamist Ericssonil hõlbustab telefoni suurem ekraan, lisaks võimaldab Ericsson muuta ekraanikirja suurust, et veelgi rohkem teksti korraga ekraanile mahutada.

GPRS-telefonide infoedastus on ebasümmeetriline ? andmete allalaadimine (nt e-kirja lugemine) toimub kiiremini kui üleslaadimine (e-kirja saatmine). Nii Motorola kui Ericsson saadavad infot välja vaid ühe kanali ulatuses, kuid R520m saab andmeid vastu võtta neljal kanalil, Motorola aga kahe kanaliga. Seega on Ericssoni allalaadimiskiirus suurem. Sissetulevale kõnele vastamiseks tuleb mõlemal telefonil andmesideseanss katkestada.

Motorola suureks puuduseks on ajast ja arust menüü. Nii nagu aastaid tagasi toodetud Nokia 3110-l ei saa ka uusimal Motorolal teatud alammenüüdest ühe sammu võrra tagasi minna, vaid tuleb väljuda kogu menüüst ja uuesti siseneda. R520m saab plusspunkte kalendri eest, mis samuti Motorolale silmad ette annab. Telefoniraamat ja kalender on sünkroniseeritavad arvuti kontakti- ja ajahaldusprogrammidega.

Motorola meenutab varasemaid mudeleid ka helinate osas ? valida võib kümne tirina ja kõigest ühe meloodia vahel. Tõsi, lisandunud on ühe helina komponeerimise võimalus. Ericssoni telefoni saab kasutaja lisaks juba aparaadis olevatele oma käega sisse toksida neli erinevat meloodiat.

Ericssoni mudel toetab ka uudset Bluetooth-tehnoloogiat, mis võimaldab raadioseadmetel omavahel kümne meetri raadiuses juhtmeta suhelda. Nii saab telefoni R520m ühendada Bluetooth?i abil teise samasuguse telefoniga, et näiteks koos mingit telefonimängu mängida, aga ka sama tehnoloogiaga arvuti või printeriga.

Mõlemal kolmesageduslikul telefonil on häälvalimine, vibroalarm, infrapunamodem ja eestikeelne menüü.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing