Müük suurenes enamikul tootjatest

Liina Vahemets 13. juuli 2001, 00:00

Enamik suuremaid arvutitootjaid valmistas juunis rohkem arvuteid kui mais. ?Sellist suurt müügi kasvu tuleb suvekuudel ette küllaltki harva,? ütles Microlinki ärimüügi divisjoni juht Aivar Paalberg.

Microlinki toodetud 1175 arvutit on kõigi aegade juunikuu parim tulemus, ületades 45 protsendiga Microlinki tänavuse maikuu näitajat.

Microlinki hea tulemus tuli tavamüügist, sest suuremaid hankeid selles kuus ei olnud. ?Hea tulemuse tingis oodatust aktiivsem nõudlus erasektoris ja ka tugev ärisektor,? kommenteeris juunikuist arvutimüüki Microlink Arvutite tooteturunduse juht Mart Sepp Äripäev Online?is.

Valdav osa Microlinki klientidest kasutas kompuutri tellimiseks internetikeskkonda arvutid.com ning juunikuus moodustas e-tellimuste osakaal kogukäibest 40%.

?See näitab, et arvutid.com on ennast tarbijate jaoks õigustanud, tegemist on seni ühe edukaima e-kauplusega Eestis,? ütles Paalberg. Arvutite müük internetis on tema kinnitusel korralikult käivitunud ? esimese viie tegevuskuuga ulatus arvutid.com-i käive 19 miljoni kroonini.

Teisel kohal olev Ordi müüs 951 arvutit, mis on 2,7 korda rohkem kui eelmise aasta juunis. Nendest 430 oli riigihange politseiametile ja justiitsministeeriumile, kuid ka ilma hanketa oleks juunikuu tulemus olnud poole suurem eelmise aasta juuni tulemusest. Ordi juhataja Sulev Sisask arvab, et suurt suvist arvutiostu soosisid juunikuised jahedad ilmad. Juulis loodame puhata, lisas Ordi juht.

K-Arvutisalongi müügijuhi Marek Vaho sõnul on nende juunikuise müügitõusu põhjuseks uus hinnapoliitika, mille tulemusena on K-Arvutisalongi arvutid varasemast soodsama hinnaga.

Sellist suurt müügi kasvu tuleb suvekuudel ette küllaltki harva, põhjuseks oli eraisikute suur ostuaktiivsus võrreldes tavapärasega. Ilmselt soosisid ostmist ka vihmased ja jahedad ilmad.

Siiski julgen prognoosida, et soojade ilmade tõttu juulis arvutimüük väheneb ja uus ostulaine saabub alles septembris-oktoobris.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing