IT-buumi vältimine on hea enne

Raivo Sormunen 23. juuli 2001, 00:00

Eesti vanasõnast, et üheksa korda mõõda, üks kord lõika, on tänapäeva kiireid vastuseid ja tegutsemist nõudvas maailmas väga harva kasu. Vahel aga siiski.

Nii kummaline kui see ka pole, kehtis see vanasõna investeerimise puhul tehnoloogiasektori aktsiatesse möödunud aasta algusest kuni praeguseni. Ehk kehtib praegugi.

Eestlastel, kes said 1997. aastal alanud börsikriisi tõttu omad vitsad, vedas, et nende haavad polnud eelmiseks aastaks veel paranenud ning Eestis tehnoloogiaaktsiatesse investeerimise buumi ja sellele järgnenud krahhi ei tekkinud.

Kui kohalikud oleks ostnud käega katsutavaid Nokia ja Ericssoni aktsiaid ja segasema tulevikuga Yahho!, Amazoni ning keeruliste nimedega Skandinaavia internetikonsultatsioonifirmade aktsiaid, oleks meie hulgas palju rohkem börsist muserdatud kui õnnelikke inimesi. Kindlasti neid aktsiaid ostetigi, kuid tänu jumalale, ilma erilise kära ja buumita.

Kaks järjestikust börsidelt saadud hoopi oleks enamik potentsiaalseid investoreid väga pikaks ajaks nokauti löönud. Ja poleks olnud kedagi, kes neid oleks lohutanud. Kedagi sellist, kel oleks seljataga paarikümneaastane investeerimiskogemus ning kes ütleks, et börsid liiguvadki lainetena. On vaid vaja säilitada kaine meel.

Seetõttu ongi mul hea meel, et enamikust kohalikest investoritest läks tehnoloogiasektori buum ja krahh kaarega mööda ning nad võivad alustada, kui mitte just täna, siis lähitulevikus kindlasti, investeerimist juba jupp maad kainenenud globaalsetele aktsiaturgudele. Ning muidugi, miks mitte ka Eestisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing