Veinid Rhone?i äärest

Rein Kasela 03. august 2001, 00:00

Cotes du Rhone?i veinide valmistamiseks kasutatakse vähemalt viie erineva marjasordi veine. Punaste veinide puhul on kohustuslikud marjad ?Grenache?, ?Syrah? ja ?Mourvédre?. Ülejäänud sortide puhul on veinimeistril võimalik teha valik oma eelistuste kohaselt.

Seigneur de Lauris Cotes du Rhone 1998 ? veidi küpsema punase tooniga vein. Aroomis annavad tunda animaalsed nüansid; leiame samuti punast ploomi, kirssi, maasikat. Ilus vürtsikus ning punased marjad ka maitses. Pikk piprane järelmaitse lõpeb elegantse pargiga. Toiduvalik ? erinevad liharoad, kindlasti lambaliha ning idamaised vürtsised toidud. Serveerida 17?18 kraadi juures. Poehind 92 krooni.

Cotes du Rhone Village 1997 M. Chapoutier ? selle veini sildile on lisandunud sõna Villages ? küla ?, mis määratleb täpsemalt piirkonna, kust marjad on korjatud. Selle veini puhul asetsevad põllud Taini linna ümbruses. Samuti on pudelisilt perforeeritud ? ka pimedatel on võimalik valida veini. Küpse veini tugev punane värvus. Aroomis animaalsus, lillelisus, kannike, maalõhn, must ploom, maasikas ja veidi suitsu. Maitses domineerivad küpsed punased marjad, elegantne vürts. Järelmaitses meeldiv park. Väga sobilik grillitud liharoogade, metslindude ning laia valiku juustudega ? kitsepiima-, valgehallitusjuustuga.

Serveerimistemperatuur 16?18 kraadi. Poehind 152 krooni.

Tavel 2000 Les Eglantiers L.Ch.Brotte ? selle suve kuumadel päevadel tahaks juua veini, milles on veidi vähem parki ja mis oleks värskendav. Üks korralik roosa vein on selleks ideaalne. Ega asjata ole roosa vein kuumadel lõunamaadel väga populaarne. Rhone?i-äärne Tavel on vaieldamatult Prantsusmaa kuulsaim. Veiniaiad paiknevad Avignoni linnast veidi läänes Rhone?i paremkaldal.

Värvus ? lahja maasikaroosa, roosilehed. Aroomi avanemine võtab veidi aega, kui kiire, võib kallata karahvini. Tunda rabarberit, punast kirssi, veidi värsket suhkruga maasikat, nektariini ja lõpuks Vahemere-äärseid maitsetaimi. Maitses punased marjad, tubakanüanss. Järelmaitse mõnusalt värske, vürtsikas, piprane. Sobib tugevate kalaroogadega, maitsestatud linnu- ja sealihaga, Vahemere piirkonna juustudega. Sellel veinil on veel mõne aasta jagu arenemispotentsiaali. Kuumadel suvepäevadel asendamatu aperitiiv temperatuuril 6 kraadi. Toidu juurde sobilik 8?10 kraadi juures. Poehind 187 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing