Mööbli- ja sisustusmesse on üleliia

Liina Vahemets 03. september 2001, 00:00

?Eesti on nii pisike ja kui on veel kaks sisustusmessi järjestikku, siis loogikat sellel ei ole,? kirjeldas praegust olukorda Eesti Puutööliidu tegevdirektor Märt Rahamägi.

Praeguse Tallinna ja Tartu messi asemel võiks Eesti Metsatööstuse Liidu, Eesti Puitmajaliidu ja Eesti Puutööliidu arvates olla üle aasta või kahe toimuv suur puidusektori mess, kus võiksid olla esindatud ka puidust ehitusmaterjalide ja puitehitiste tootjad.

Mõte ühtsest messist tekkis üle-eelmise aasta mööblimessi kokkuvõtete tegemisel, kus mööblitootjatel tuli tunnistada, et messil oli esindatud vähe mööblifirmasid ja nendestki enamik olid maaletoojad. Siis leitigi, et säärasel kujul on mess ennast ammendanud, selgitas Rahamägi.

Liitude arvates jääb vaid mööblimess väikeseks ning seetõttu võiks ühisel messil olla esindatud kogu puidusektor: saagimistehnika, puitmaterjalid, puidutooted, puitehitus, mööbel ja isegi paberitööstus.

?Väikeseid tootjaid on palju, kuid nende jaoks on messil käimine kallis ning suured tegijad arvavad, et Eesti messidel pole mõtet käia väikese turuosa tõttu,? ütles Rahamägi. Tema sõnul tuleks suurele ühismessile aktiivselt kaasata külaliste või osalejatena ka välispartnerid, kes saaksid hea ülevaate kogu Eesti puidutööstusest ja see omakorda motiveeriks paljusid Eesti firmasid messile tulema ja oma toodangut ja võimalusi tutvustama.

Eesti Näitused on kursis puidusektori alaliitude sooviga korraldada ühismess. Eesti Näituste arengudirektor Siimu Loogma ütles, et nad on puidumessi esialgse projekti just valmis kirjutanud ning ka alaliitudele saatnud. Loogma näeb alaliitudes koostööpartnereid, kes saaksid messist informeerida oma liikmeid ning kes ka messidel oma teadmisi jagaksid.

Ühismess võiks Loogma arvates toimuda juba järgmise aasta sügisel ning see võiks hakata toimuma üle aasta. Ühismessi korraldamisel jääks ilmselt ära Tallinna mööbli- ja sisustusmess.

Kevadine Ideaalkodu mess siiski toimuks, sest sellel messil on suur rõhk aiandusel, ütles Loogma.

ASi Tartu Näitused projektijuht Aare Loodus ütles, et kui järgmisel aastal Tallinnas ühismess korraldatakse, siis Tartu Näitused oma büroo- ja sisustusmessi kohe ära ei jäta.

AS Standard pole juba paar aastat Eestis ühelgi sisustusmessil käinud, kuid sel sügisel lähevad nad Tallinna mööbli- ja sisustusmessile. ?Turustrateegiliselt pole mõtet kõikidele messidele minna,? selgitas Standardi müügi- ja turundus direktor Priit Tamm (pildil) ettevõtte messivaliku põhimõtteid.

Tamme sõnul on Eestis messil käimine pigem mainekujundusliku tähtsusega, sest erilist müügikasvu need ei too. Müügiedu tagamiseks käib Standard kaks-kolm korda aastas välismessidel, millest tähtsamad on Kölni mess ORGATEC ja Kopenhaagenis toimuv Skandinaavia mööblimess.

Kuna Standard on esindatud nii Lätis kui ka Leedus, siis plaanitakse minna ka sealsetele mööblimessidele. Sellest hoolimata peab Standard oluliseks oma uute toodete näitamist ka Eesti messil, sest 70 nende toodangust müüakse Eestis.

Balteco Mööbel OÜ on käinud kevadisel Ideaalkodu messil, kuid sügisesele Tartu või Tallinna messile nad ei lähe. ?Eestis on meil esinduskauplused messi asenduseks,? ütles Balteco Mööbel OÜ direktor Viljar Praks, kelle sõnul lähevad nad oma toodangut näitama septembris Helsingis toimuvale Habitare mööbli- ja sisustusmessile.

Ka männipuidust mööblit tootev AS Eerung sel sügisel kummalegi Eesti messile ei lähe, sest ettevõtte peadirektori Illar Aigro sõnul on nende turg pea sajaprotsendiliselt Eestist väljaspool. Eestis müüb firma oma tooteid vaid internetikaubamaja kaudu. Aigro sõnul kaaluksid nad aga osavõtmist kavandatavast puidumessist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing