Ühtne standard tagab parima hoolduse

Jüri Kröönström 17. september 2001, 00:00

Nii mõnedki Eesti kinnisvara haldamise ja hooldamisega tegelevad firmad unustavad või ei saa aru, et tegelikult on klient kuningas ning nende firmade tegevuse eesmärk on kliendi rahulolu tagamine.

Sisuliselt kõrgus veel hiljuti kinnisvara haldaja ja hooldaja ning omaniku vahel läbitungimatu sein. Selle olukorra jätkudes võis vaid ennustada jätkuvat kinnisvara seisukorra halvenemist kuni selle täieliku amortiseerumiseni. Kahjuks ei ole veel Eestis valdavas osas välja kujunenud hästi toimivat ja selgelt ning ühtselt kinnisvara omanike ja kasutajate eesmärke väljendavat esindust. Erandina võib välja tuua Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL).

2000. aasta novembris alustas Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liit (EKHHL) kinnisvara halduse ja hooldusega tegelevate isikute atesteerimist ja sertifitseerimist, mille kahe vooru tulemusena on täna Eestis 42 kinnisvara nooremhaldurit ja kolm halduri kutsetunnistusega füüsilist isikut ning 13 haldusfirmale ja 11 hooldusfirmale on omistatud sertifikaadid. 10. septembril 2001. aastal algatas EKHHLi juhatus atesteerimise ja sertifitseerimise kolmanda vooru, mille tulemused selguvad 7. detsembril.

Töö kinnisvara korrashoiu tagamise tegevuste standardi ning selle rakenduslike töövahenditega on jõudnud lõppjärku. 1. oktoobrist kuulutab Eesti Standardikeskus välja standardi arvamusküsitluse. Plaanis on 2001. aasta lõpus välja anda kaks standardit tutvustavat trükist (üks suunatud kinnisvara omanikele-kasutajatele, teine teenuse tootjatele) ja korraldada viis tutvustavat seminari. Standardi kavandiga on võimalik tutvuda EKHHLi kodulehel www.ekhhl.ee.

Standard on mõeldud kasutamiseks kinnisvara korrashoiuga seotud tegevuste korraldamisel ja selle käsitluses on kinnisvara maapinna piiratud osa koos sellel paiknevate ehitiste, statsionaarsete seadeldiste ja haljastusega. Standardi kasutuselevõtmine seondub eesmärgiga tagada kõigile kinnisvaraga tema elutsükli jooksul seotud osapooltele võimalus tegeleda üksteisele arusaadavalt kinnisvara korrashoiu kavandamise ja kavade elluviimisega.

Hinnanguliselt tegutseb Eesti turul 240?250 kinnisvara halduse ja hoolduse firmat. Tänaseks on nendest kogunenud EKHHLi ühise katuse alla 65 firmat, so umbes neljandik tegijatest. Lisaks on liidu liikmeteks ka 9 FIEt.

Lühidalt öeldes on EKHHL organisatsioon, mis ühendab ja esindab elamuhaldust puudutavate teenuste tootjate ühiseid huvisid.

___________________________________________

Vt. ka joonist: Kvaliteetne varahooldus eeldab kindlaid reegleid

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing