Raamatupidamistarkvara B24 saab Internetist rentida

Kaido Einama 20. september 2001, 00:00

Turvakanaliga kaitstud majandusinfosüsteem sobib väikesele ja keskmisele ettevõttele, füüsilisest isikust ettevõtjale aga mitte, kuna pole kassapõhist poolt. Hind arvutatakse kirjete arvu järgi ja toote kodulehel on olemas ka vastav kalkulaator.

Raamatupidamisteenust pakkuv OÜ Optimum on uut teenust testinud selle aasta kevadest. ?Arvame, et hind on ka väikeettevõtjale sobiv,? ütles OÜ Optimum juhataja Astrid Priimägi, ?arvestades alternatiivse võimalusega tarkvara osta ja sellega kaasnevaid esialgseid investeeringuid, hoolduse ja versiooniuuendamise kulusid, on just väiksematele ettevõtetele tegemist märksa väiksemate riskidega.?

Sisselogimine veebipõhisesse majandustarkvarasse on võimalik kahte moodi: kas Atlase teenuskaardiga, mis kasutab pankadega sarnast tehnoloogiat salasõna ning koodikaardiga või Ühispanga U-Neti kaudu. Tulevikus arvatakse lisanduvat ka Hansapanga Hanzaneti kaudu sisenemise võimalus. ?Põhjust keskkonna turvalisuses kahtlemiseks pole olnud,? arvab Priimägi. ?Ajab ju suur osa inimesi ka oma rahaasju internetis.?

Renditarkvara saab ka oma firma või firmade järgi seadistada. Ühe ettevõtte andmetele saab teha mitme kasutaja juurdepääsu või mitmele firmale ühe kasutaja juurdepääsu. Moodulitest on tarkvaral olemas finantsarvestus ja palga- ning personaliarvestus. 2001. aasta lõpuks lisandub ka laoarvestus.

Kuna veebis on majandustarkvara kasutamine ebamugavam, on Eesti Telefoni IP Teenuste osakond püüdnud seda lihtsamaks teha klahvide kasutamise võimaldamisega tabelites liikumisel. Näiteks saab tabeli ridade vahel liikuda nooleklahvidega, töötab ka Enter. Avada saab mitu akent ja aruandeid väljastada PDF formaadis kujundatult. Menüüd on eestikeelsed.

Sarnaseid tooteid, mis töötavad veebipõhiselt, on Eestis ka muid. Columbus IT partner pakub näiteks Axaptat, mis sobib aga väikeste asemel pigem keskmistele ja suurematele ettevõtetele.

Kasutaja ei pea veebipõhise tarkvaraga valuutakursse sisestama, need võetakse teenuse ühisest tabelist, mida uuendatakse iga päev Eesti Panga kursside alusel. Kõiki põhitabeleid saab importida ja eksportida mõnedest enimkasutatavatest tarkvaradest.

Kõige kriitilisem miinus oma firma raamatupidamise viimiseks internetipõhisele lahendusele on suur sõltuvus internetiühendusest.

Kui ühendus katkeb, ei saa raamatupidamistarkvarale ligi ja äri võib seiskuda. Selleks tuleb ettevõtte infosüsteemis tagada lisaks tavalisele põhilisele püsiühendusele alternatiivsed sidekanalid, mille kaudu avariiolukorras internetti pääseda: näiteks sissehelistamine, üle GPRSi mobiiltelefoniga andmeside, satelliitinternet või mõni muu võimalus).

Eesti Telefon loodab saada teenuse kasutajaks sel aastal 100-200 klienti, paari aasta pärast aga kuni 600 klienti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing