Odavam nafta ei muuda bensiini hinda madalamaks

Merike Ojasson 25. september 2001, 00:00

Neste Eesti ASi jaemüügijuht Artur Praun ütles, et hoolimata varasematest prognoosidest, mille järgi pidigi nafta hind sügisel langema, on Neste jaemüügihindade muutmise koha pealt äraootaval seisukohal.

?Praegu jälgime nafta hinna muutusi maailmaturul. Samas on nafta hind ikkagi tooraine hind, sellest alles tehakse bensiini, seetõttu ma siin kohe suuri muutusi jaehinnas ei näe,? ütles Praun.

Shell Eesti ASi jaemüügijuht Jaak Mikkel ütles nafta hinna kukkumise kohta maailmaturul, et kuna pärast 11. septembri USA sündmusi tõusis hind hüppeliselt kõrgeks, siis praegu on tegu sama suure hinnalangusega. ?Kuna tollane hinnatõus Eesti bensiini jaemüügihindades ei kajastunud ja hinnad ei tõusnud, ei usu, et ka see langus kuidagi hindu muudab,? sõnas Mikkel.

Lukoil Tanklad juhatuse esimees Vaido Virro ütles, et eelmisel nädalal oli paljudel kahtlusi, et kõrge nafta hind jääb püsima ja seetõttu osteti kokku suuri kütusekoguseid.

?Ostsime ise ka eelmisel nädalal ikkagi kütust varuks, et juhul kui inimestel peaks tekkima soov osta kütust, siis oleks neil seda ikkagi võimalik teha. Selge on ka see, et kui rakett läheb kuskil teele, on uut hinnatõusu oodata. Seepärast me jälgime, mis nafta hinnaga toimub, aga ei hakka kohe jaehindu tõstma või langetama,? ütles Virro.

Eile keskpäeval langes toornafta novembrilepingute hind Rahvusvahelisel Naftabörsil Londonis 1,04 dollari ehk 4 protsendi võrra, barrelihind oli 24,4 dollarit. Analüütikute sõnul oli hinnalanguse põhjuseks kartus, et majanduse üldine jahtumine vähendab oluliselt nõudlust nafta ja naftasaaduste järele.

Paar tundi hiljem langes nafta hind võrreldes reedega 12 protsenti, hind oli 22,3 dollarit barrel.

___________________________________________

Nafta hind kukkus eile maailmaturul järsult

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing