Sirje Niitra • 16 oktoober 2001

TOPi hind ikka liiga kõrge

SRV Kinnisvara juhatuse liikme Indrek Toome hinnangul on ka täna valitsuses TOPi aktsiapaki alghinnaks kinnitatud 210 miljonit krooni liiga palju, sest objekt vajab suuri investeeringuid

Toome sõnul võiks riik, soovides purjespordikeskusest lahti saada, panna selle müüki tunduvalt madalama hinnaga ja korraldada enampakkumise õige turuhinna leidmiseks. 'Alghind võiks olla 100 ja 150 miljoni vahel, mitte enam, kuid pakkumiste käigus võiks see mõnevõrra tõusta,' leidis ta.

Toome sõnul tuleks TOPi muutmiseks tõeliseks tallinlaste kogu pere vaba aja veetmise keskuseks sellesse investeerida sadu miljoneid kroone. Enamik tehnosüsteeme on tema hinnangul tugevasti amortiseerunud ja vabale maale tuleks juurde rajada näiteks aastaringi kasutatavaid veelõbustusi ja taastusravi võimalusi.

Toome tunnistas, et käis viimase ebaõnnestunuks osutunud erastamise ajal TOPi ja selle infomterjalidega tutvumas, kuid SRV Kinnisavara ei osalenud liig kõrge alghinna tõttu. Ta ütles, et tõenäoliselt ei kutsu ka 40 miljoni krooni võrra väiksem alghind tema firmat uut pakkumist tegema.

Hetkel kuum