16. oktoober 2001 kell 22:00

TOPi hind ikka liiga kõrge

Toome sõnul võiks riik, soovides purjespordikeskusest lahti saada, panna selle müüki tunduvalt madalama hinnaga ja korraldada enampakkumise õige turuhinna leidmiseks. ?Alghind võiks olla 100 ja 150 miljoni vahel, mitte enam, kuid pakkumiste käigus võiks see mõnevõrra tõusta,? leidis ta.

Toome sõnul tuleks TOPi muutmiseks tõeliseks tallinlaste kogu pere vaba aja veetmise keskuseks sellesse investeerida sadu miljoneid kroone. Enamik tehnosüsteeme on tema hinnangul tugevasti amortiseerunud ja vabale maale tuleks juurde rajada näiteks aastaringi kasutatavaid veelõbustusi ja taastusravi võimalusi.

Eesti ühe suurema kinnisvarafirma Ober Haus Kinnisvara tegevdirektor Hindrek Leppsalu hindas ka TOPi uue alghinna liiga kõrgeks ja ütles, et firma pole neil tingimustel selle ostmisest huvitatud.

Üle tuhande krooni ruutmeetri maa eest on Leppsalu sõnul kõrge hind igal pool maailmas. ?Seal on küll hooned peal, kuid nende lahendus pole kuigi ratsionaalne,? lisas ta.

Leppsalu sõnul on TOPi ost seotud suurte riskidega. Purjespordikeskus vajab tema hinnangul väga head äriplaani ja suuri investeeringuid. Seetõttu oleks sobilik alghind 100-130 miljonit krooni, mitte rohkem, leidis kinnisvaraärimees.

TOPi pikaaegne tegevjuht Raimo Kägu ütles, et tema ostaks purjespordikeskuse 50 miljoni krooniga, kuid seda kannatab osta veel kuni 150 miljoni krooni eest.

Kägu hinnangul on TOPi uus müügihind 210 miljonit krooni pluss 45 miljoni krooni eest kohustusi liiga kõrge, sest kompleksi endises funktsioonis edasi arendades ei teeni seda raha tagasi. Samas ütles ta, et TOPi tegelik väärtus on palju suurem.

Kägu sõnul tuleb purjespordikeskusse investeerida igal aastal vähemalt 10 miljonit krooni ja seda tema ajal ka tehti. ?Riik ei pannud sinna sentigi sisse,? lisas ta.

TOPi endine juht ütles, et kompleksi pole saanud korralikult arendada viimased viis aastat, sest igal aastal pandi see uuesti erastamisnimekirja ja puudus igasugune kindlus.

Kägu kinnitas, et ta pole seisnud ühegi TPOi ostuhuvilise taga. ?Poleks saanudki olla, sest ühtegi huvilist pole minu teada olnudki,? ütles ta.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum