18. oktoober 2001 kell 22:00

Eestit külastavate turistide arv suureneb

Kui jaanuarist maini saabumised Eestisse veidi vähenesid, siis tänavust turismisuve võib pidada Eestile edukaks ? külastajate arv kasvas eelmise aasta suvega võrreldes 4 protsenti ehk rohkem kui 40 000 inimese võrra.

Eesti majutusettevõtetes ööbis jaanuarist augustini 636 000 väliskülastajat. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas nende arv 79 000 inimese võrra ehk 14 protsenti. Suvekuudel oli kasv mõnevõrra kiirem kui aasta esimesel viiel kuul. Kiiremat kasvu hakkab aga juba pidurdama majutuskohtade nappus suvel, eriti Tallinnas ja Pärnus (näiteks Tallinna majutusettevõtete keskmine täituvus juulis oli 84 protsenti, Pärnus 96 protsenti).

Ka tänavu jätkub eelmisel aastal alanud ühepäevareiside vähenemine. Endisest kiiremini on viimasel paaril aastal aga suurenenud Eestis ööbivate välismaalaste arv (moodustasid eelmisel aastal juba 37 protsenti kõigist külastajatest) ja ka nende Eestis viibimise kestus. Sel aastal peaks mitmepäevaste reiside osakaal kasvama 40 protsendini saabumistest.

Reiside pikenemise kõrval on positiivseks muutuseks see, et turismiagentuuri tänavusuvise väliskülastajate uuringu andmetel on hakatud reisi jooksul Eestis rohkem ringi sõitma. Lisaks tavapäraselt populaarsele Pärnule ja Saaremaale on sel aastal tunduvalt kasvanud reisid Tartusse ja mujale Lõuna-Eestisse.

Seda on soodustanud Lõuna-Eesti turismivõimaluste arenemine, aga osaliselt ka Tallinna ja Pärnu majutuskohtade väga kõrge täituvus suvel. Eestis korduvalt käinud soomlasi toob Lõuna-Eestisse ka piirkonna aktiivsem tutvustamine Soomes ja huvi leida puhkamiseks nende poolt veel külastamata kohti Eestis.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum