Eda-Liis Kann • 12. november 2001 kell 22:00

Vastuvõtu tüüpi jõulupeod on kadumas

Sangar alustas jõulupeo ettevalmistustega juba oktoobri keskel. Tänaseks on teada nii ürituse kuupäev, koht kui ka temaatika, ütles Sangari turundusdirektor Triin Anette Kaasik. Tänavuse jõulupeo eelarve on umbes 200 000 krooni, mis jääb eelmiste aastatega võrreldes samale tasemele. Samas on aga iga-aastase vastuvõtu tüüpi jõulupeo asemel karneval, kus igal osakonnal on oma teema.

Saku Õlletehase jõulupeo toimkond, kuhu on kaasatud korraldajaid erinevatest valdkondadest, alustas tööd juba septembris, ütles õlletehase avalike suhete juht Kristina Seimann. Kuna traditsiooniline kliendiüritus toimub oktoobris seoses Saku sünnipäeva ja Saku telgiga, on jõulupeo eesmärk tänada eelkõige oma töötajaid. Üritus on mõeldud kõigile ettevõtte töötajatele ning sel aastal toimub see Saku Suurhallis.

Eesti Energia (EE) alustas jõulupeo ettevalmistustega juba septembris. Jõulupidu on suunatud oma töötajatele, keda on ilma Eesti Põlevkivi ASi ja Narva Elektrijaamade töötajateta kokku 3000, ütles EE kommunikatsioonijuht Erki Peegel. Kliendiüritustega peab EE oma suurkliente meeles kaks korda aastas. Tänavu korraldab EE esimest korda töötajatele ühise jõulupeo. Et kõik üle Eesti saabuvad töötajad ära mahutada, toimub pidu Saku Suurhallis. Jõulupeo eelarve on ca 400 000 krooni. Igal töötajal tuleb sissepääsu eest maksta 50 krooni ja kaaslase eest 100 krooni.

Radiolinja pani esimesed mõtted jõulupeoks kirja juba septembris. Samal ajal valiti ka koht. Konkreetne programm valmis oktoobri keskpaigaks, kui planeeriti ka esinejad ja õhtujuht, ütles Radiolinja suhtekorraldusjuht Helena Lõhmus. Jõulupidu on suunatud töötajatele, kuna kliente peetakse meeles ettevõtte sünnipäeval. Tänavune jõulupidu toimub restoranis Merineitsi, kuhu on oodata 190 inimest. Ürituse eelarvet ei söandanud Radiolinja avaldada, kuid kinnitas, et summa ulatub mitmekümnetesse tuhandetesse kroonidesse.

Kuna jõulud on Rakvere Lihakombinaadile kõige kiirem aeg, alustab kombinaat jõulupidude ettevalmistusega juba hea mitu kuud varem, ütles Rakvere Lihakombinaadi turundusdirektor Janek Oblikas. Rakvere korraldab igal aastal õigupoolest kaks jõulupidu ? ühe oma klientidele ning teise oma töötajatele. Töötajaid on kokku üle 600 ja kliente kaks korda nii palju. Eelmisel aastal viis lihakombinaat oma kliendid Rakvere Teatrisse ja seda juba detsembri alguses. Koostöös Rakvere Teatri ja kultuurimajaga on lihakombinaat ka töötajate jõulupidu korraldanud. ?Jõuluürituste eelarve jääb eelmise aasta tasemele, täpse summa jätaks ütlemata,? lisas Oblikas.

Hetkel kuum