?Lennuki? seiklused kaante vahel

ÄP 07. detsember 2001, 00:00

Korda läks see reis ja nende meeste argielu jahil väga paljudele eestlastele, ja miks mitte ka välismaalastele, kes ?Lennuki? teele jäid. Mitmed ilmselt igatsesid ise ka sedasi merele ?avarus, vabadus, ohud, võõrad maad, põnevad olukorrad... nagu lapsepõlves loetud põnevates romaanides!

Kolmveerand aastat pärast kojujõudmist võivad kaasaelajad ?Lennuki? seiklused ise kaasa teha. Ümbermaailmareisiraamat toob lugeja ette marsruudi kogu pikkuses, tutvustab meremeeste elu ja olusid, alust, merd, ilma, ebausku (meremehed on uskumatult ebausklikud), varustust, ühesõnaga kõike, mis pooleteise aasta jooksul merel elades ette tuleb. Rääkimata kaugetest maadest, millest enne selle raamatu kätte võtmist iga maarott kuulnudki pole.

Maailmareisil poetas meeskond vana meretava järgi merevette nii mõnegi pudelikirja teadetega Eestist ja ?Lennukist?. ?Kindlasti triivib mõni neist kirjadest varem või hiljem ka kusagil randa ja satub kaugustesse vaatava poisipõnni kätte, kes seda imetegu siis käes keerutab, PVA liimiga suletud korgi avab ning sees olevad imed välja laseb,? unistab autor raamatu viimases, kojujõudmise peatükis. Ehk on mõni poisipõnn selle tänaseks juba kätte saanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing