18. oktoober 2002 kell 8:28

Romano Prodi: euro reeglid on ?tobedad?

Euroopa ühisraha aluseks olevad reeglid said eile uue hoobi kui Euroopa Komisjoni president Romano Prodi nimetas neid tobedaks.

See võib tähendada lõpu algust stabiilsuspaktile, mis sätestab selged piirid eurotsooni kuuluvate riikide eelarvedefitsiidile ja laenamisele, kirjutab Financial Times.

Samuti hoogustab see uuesti debati sellest, kuivõrd tihedalt peaksid Euroopa Liidu liikmesriigid oma majanduspoliitikat koordineerima.

Intervjuus ajalehele Le Monde ütles Prodi, et ?Ma tean väga hästi, et stabiilsuspakt on tobe nii nagu on tobedad mistahes jäigad otsused.?

Prodi sõnad tekitasid kolleegides jahmatust ning nördimust ELi rahandusministrites, kellest enamus on püüdnud pakti ettekirjutusi järgida. Pakti reeglite muutmist praegu ei soovita ? ennem tahetakse ära oodata uus majanduskonjunktuuri tõus

Saksamaa ja Portugali valitsusel on nüüd ees raske ülesanne ? selgitada oma valijatele miks on stabiilsuspakti täitmiseks vaja kehtestada ranged kokkuhoiumeetmed, kui isegi Brüssel nimetab neid reegleid ?tobedaks?.

Hetkel kuum