Viktoria Korpan • 4. november 2002 kell 22:00

ET traadita internet läheb tasuliseks

EMT ja Eesti Telefon pakuvad detsembrist ühist traadita internetiühendust, mis võimaldab kasutada piiramatult GPRSi ja traadita internetti kõikjal Eestis. Liitumistasu on 118 krooni ja kuutasu on 495 krooni.

EMT arendus- ja tehnoloogiadirektori Tõnu Grünbergi sõnul on see teenus eelkõige suunatud mobiilsetele kaugtöötajale, kel süle- või pihuarvuti on esmane töövahend. ?Eestis on praegu umbes 35 000 kaugtöötajat, kel on vajadus selle teenuse järele,? ütles ta.

ET pakub ka piiratud kasutusajaga traadita interneti pakette, mis on mõeldud Eestit külastavatele ärireisijatele. 24tunnine pakett maksab 95 krooni, ligipääs üheks tunniks 25 krooni. Paroolkaarte saab osta hotellidest.

ET traadita internetil on üle 300 aktiivse kliendi.

Ettevõtted, kes võimaldavad oma klientidel tasuta traadita internetti kasutada, näiteks Tallinna restoran Pegasus, Tartu Wilde pubi ja Haapsalu hotell, ei plaani teenust tasuliseks muuta.

Traadita internetti populariseeriva mittetulundusühigu Wifi.ee juhatuse liige Veljo Haamer ütles, et MTÜ eesmärk pole teenuse pealt tulu teenimine, vaid traadita interneti tutvustamine ning Wifi.ee traadita levialad jäävad tasuta kasutamiseks.

?Eesti Telefoni ja EMT traadita internetiteenuse kuutasu on üllatavalt kõrge,? sõnas Unineti turundusjuht Hardi Kinnas ja ütles, et tõenäoliselt läheb ka Unineti traadita internet tasuliseks järgmise aasta esimesel poolel.

Hetkel kuum