Ülo Toomsalu • 15. november 2002 kell 6:05

EPL: Res Publicas käärib mäss

Res Publica eestseisuse liige ja Ida-Viru piirkonna esimees Hants Hint ei kavatse alluda erakonna juhtide diktaadile.

Kas see tuli teile üllatusena, et Res Publica ja Keskerakonna võimuliidu moodustamine Kohtla-Järvel paisub üleriigiliseks skandaaliks?

?Skandaali tekitajad ei tea Kohtla-Järve elu-olu,? ütleb Hint intervjuus Eesti Päevalehele. ?Volikogu liikmena pean täitma oma valijatele antud lubadusi. Ma ei näe praegu teist teed. Inimesed võtavad mul tänaval nööbist kinni ja küsivad, et milleks ma sulle hääle andsin, kui sa jälle kolm aastat opositsioonis pinki nühid.?

Kohtusite kolmapäeval Res Publica esimehe Juhan Partsiga. Kui tugevat survet Parts teile avaldas, et te Keskerakonnaga koostööle ei läheks?

'Surve oli väga jäik. Ta ei pakkunud välja mingeid alternatiive.'

Res Publica sisereeglite järgi on koostööpartneri leidmine erakonna kohaliku organisatsiooni pädevuses. Kas peate Partsi sekkumist liigseks?

'Igal inimesel peab olema võimalus oma seisukohta välja öelda. Härra Partsil on üks seisukoht, kuid see ei ole veel kogu erakonna arvamus.'

Kohe on kogunemas Res Publica aukohus. Mida teete, kui selle järel peaks teid erakonnast välja visatama?

'Las aukohus teeb oma otsused. Leian, et see peab olema neutraalne organ. Kui olen käitunud vastavalt põhikirjale, on mul sel juhul õigus anda aukohus rahva kohtusse. Meil olid soovitavad juhtnöörid, kuidas rääkida läbi teiste erakondade ja eraldi Keskerakonnaga. Need kõik on täidetud.'

Hetkel kuum