Kaido Einama • 4. detsember 2002 kell 22:00

Mobiiltöökoht ?võtmed kätte? lahendusena

Tegemist pole küll ühegi uue teenuse pakkumisega, kuid laisa või arvutikauge kasutaja jaosk on teenusel üks lisaomadus: kõik vajalikud seaded sidepidamiseks sülearvutiga üle Interneti on juba spetsialistide poolt ära tehtud.

Kuna Eestis on võimalik kasutada kõiki traadita interneti teenuseid (WiFi, GPRS), siis on komplektid samuti varustatud nii traadita interneti kui mobiilvõrgus kasutatava GPRS andmeside võimalustega.

Kasutaja saab valida kahe komplekti seast: Sülearvuti Fujitsu Siemens Lifebook S6010 komplektis Nokia 6310i mobiiltelefoniga ning Lifebook C1020 komplektis Nokia D211 PC-kaardiga. Lifebook S6010 on ultraõhuke ja kerge ning sisseehitatud raadiokaardiga. GPRS võrku saab sellega, ühendades arvuti mobiiliga kas infrapunaühenduse või Bluetooth lähiraadiovõrgu abil. Lifebook C1020 on tavalise sülearvuti kaalu ja mõõtmetega, kuid raadioühenduse saab nii WiFi kui GPRS sidet võimaldava Nokia PC kaardiga.

Kompleti hind on soodsam võrreldes seadmete eraldi ostmisega, installeerimise ning esmase koolituse saab tasuta. Esimene komplekt maksab 37990 kr (tavahind eraldi ostes üle 44 000 kr) ja teine komplekt 29990 kr (tavahind 35 200 kr). EMT ja Eesti Telefoni koostöös 2. detsembrist toimiva teenusega Traadita internet liitunud ei maksa aga enam WiFi/GPRS võrgukaardiga GPRSi mahupõhist hinda, vaid kõik kulutused on kaetud ligi 500kroonise kuumaksuga.

Hetkel kuum