Viktoria Korpan • 9. detsember 2002 kell 10:51

Vaata Maailma arvutikursused on läbinud 25 000 inimest

Vaata Maailma arvuti ja interneti algkursused on tänaseks läbinud juba 25 000 inimest.

Lõpetanute arv kahekordistus vähem kui kahe kuuga, teatas Vaata Maailma sihtasutus.

?Loodetust veelgi suurem huvi näitab, et inimesed on kursused omaks võtnud. Meil on hea meel, et nii paljud inimesed leiavad, et Interneti kasutamist tasub selgeks saada. Isegi siis, kui töö seda ei nõua või kodus arvutit ei ole,? lausus Vaata Maailma Sihtasutuse juhataja Alar Ehandi.

Selle aasta aprillis alustatud koolitusprojekti eesmärgiks on koolitada kahe aasta jooksul 100 000 inimest, kes seni ei ole arvuti ega Internetiga kokku puutunud. Praeguseks hetkeks töötab üle Eesti 219 õpetajat 185 klassis, millest 17 on spetsiaalselt nende kursuste jaoks loodud. Iga päev toimub üle Eesti u 50-60 kursust. Lisaks Tallinnale on enim arvutikoolitusest osa saada soovijaid Viljandi-, Tartu- ja Ida-Virumaal. Keskmisest väiksem on huvi tasuta koolituse vastu Hiiu-, Järva- ja Valgamaal.

Vaata Maailma tasuta arvuti- ja Internetikoolitus koosneb kahest 4-tunnisest osast, mis toimuvad eraldi päevadel. Iga koolituse läbinu saab vastava tunnistuse ja sisuka abimaterjali. Osalejate poolt kursustele antud hinnang on väga kõrge. Uuring näitab, et üle poole kursuse lõpetanutest on hakanud hiljem Internetti kasutama.

Tasuta koolitusele registreerimiseks tuleb helistada telefonil (0) 669 6222 ja valida pakutavate koolituskohtade ja aegade hulgast sobivaim. Registreerimisel on vaja teatada oma nimi, telefoninumber ja isikukood. Rohkem infot projekti kohta leiab aadressil www.vaatamaailma.ee/koolitus .

Vaata Maailma arvuti- ja Internetikoolituse projekti patrooniks on president Arnold Rüütel. Kõigile huvilistele tasuta pakutavat koolitust rahastavad Hansapank, Eesti Ühispank, Eesti Telefon ja EMT kokku 45,5 miljoni krooniga. Koolituse läbiviijad on BCS Koolitus ja IT-Koolitus.

Hetkel kuum