Ülo Toomsalu • 21. oktoober 2003 kell 5:58

EPL: ETV ja Eesti Raadio peavad kokku kolima

Rahvustelevisioon ETV ja Eesti Raadio peavad igal juhul ühinema ja ühisesse majja kolima, selgus audiitor- ja konsultatsioonifirma KPMG uuringust.

ETV ja Eesti Raadio tulevikku ning ühinemise tulemusi uurinud KPMG tõdes, et suurt majanduslikku kokkuhoidu ühinemisele ei järgne, kuid liitumine on siiski vajalik, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Pole tähtis, kas jätkatakse koos või lahus, kuid kui ei investeerita tehnikasse, pole pikas perspektiivis mõtet sedasi jätkata,? märgib uuring. ?Ühinemine suurt majanduslikku kokkuhoidu ei anna, kuid on siiski mõttekam.?

Ringhäälingunõukogu esimees Andres Jõesaar ütles, et uuring saab lõplikult valmis hiljemalt järgmise nädala keskpaigaks, praegu täpsustatakse veel mitmeid olulisi punkte. ?Niipea kui uuring tervikuna on tellija poolt vastu võetud, on ta ka kättesaadav kõigile huvilistele,? ei soovinud Jõesaar seda lähemalt kommenteerida. Samuti tõdes uurimus, et jätkamiseks ning konkurentsis püsimiseks peab ETV ja raadio eelarve tõusma 2006. aastaks 10 protsenti.

ETV juht Ilmar Raag märkis, et prognoosi kohaselt on järgmise aasta eelarve kasv viis miljonit. Riigi toetus tõuseb 182 miljonilt 187 miljonile, lisaks ETV omatulud. ?ETV probleem on selles, et juba varem sõlmitud kokkulepete kohaselt on kanalil jalgpalli-EMi ja olümpiamängude tõttu 12 miljonit lisakulusid,? ütles Raag.

Hetkel kuum