Peeter Raidla • 12. detsember 2003 kell 14:48

Piirivalvekopter päästis uppuvalt laevalt 9 meest

Eesti piirivalve lennusalga päästekopter päästis täna kell 15.20 Soome lahel Vaindloo saare lähedal uppuvalt laevalt üheksa meeskonnaliiget.

Postimees Online kirjutas, et piirvalve pressiesindaja Urmo Kohvi sõnul oli Belize lipu all sõitev 38-meetrine kalalaev Sventa andnud hädakutse kell 12.45. Raadio kaudu antud hädateate püüdsid kinni nii Tallinna merevalvekeskus (MRCC) kui Kunda piirivalve.

Vaindloo saarest 10 miili (18,5 km) kagus ja Letipea poolsaarest 10 miili põhjas uppumas olevat laeva jälgis Vaindloo radarivaatleja.

«Kopteri kohale jõudes käisid vajuvast laevast juba lained üle,» kirjeldas Kohv. «Laeva meeskond oli avanud täispuhutava päästeparve ja sinna varjule läinud.»

Kopteri pinnaltpäästja läks parve ja aitas mehed ükshaaval päästesilmusesse, millega nad kopterisse tõsteti. Kopter üheksa Läti kodanikust meremehega maandus hetk tagasi Tallinna lennuväljal.

Merel on täna pärastlõunal äärmiselt halb ilm, mis raskendas ka päästekopteri tööd. Ilm.ee andmetel on Soome lahel loodetuul kiirusega 14-18 m/s. Laine kõrgus merel 2,5-5, lahtedes 2-4 m. Sajab vihma või lörtsi, õhtul kohati ka lund. Nähtavus mõõdukas, sajus halb.

Hetkel kuum